Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność

W krajach rozwiniętych już obednie prawie połowa mających zatrudnienie ludzi spędza godziny pracy w tej samej pozycji: siedząc przy biurku. Kończy się to niestety często nadwagą, problemami z kręgosłupem i ogólnym spadkiem formy, prowadzącym też do obniżenia odporności.

Pracodawcy coraz częściej starają się zachęcić swoich pracowników do zadbania o kondycję i zdrowie. Obok karnetów na siłownię czy innych form zachęcania do aktywności, coraz większą popularność zdobywają oryginalne biurka: z bieżnią.

Różne rodzaje stanowisk pracy wymuszających przyjmowanie odpowiedniej pozycji ciała to już właściwie standard na zachodzie i coraz częstszy widok także w naszych firmach. W Stanach Zjednoczonych dbałość o profilaktykę zdrowotną poszła jednak znacznie dalej: firmy proponują zatrudnionym pracę… chodzącą.

Bieżnia z biurkiem — sposób na odpowiednią dawkę ruchu.

Samo biurko wygląda dość standardowo: jest na nim miejsce na laptopa czy monitor, można trzymać na nim dokumenty, telefon i inne potrzebne do pracy rzeczy. Różnica polega na tym, że wmontowana jest w nie bieżnia — podobna do tych, jakie znaleźć można w klubach fitness.

Pracownik, zamiast siedzieć cały dzień nadwyrężając przy tym kręgosłup, może dzięki temu wykonywać swoje obowiązki spacerując w wygodnych butach sportowych i poprawiając tym samym swoją kondycję. Efektem zamiany normalnego biurka na biurko z bieżnią jest też oczywiście skuteczna walka z nadwagą, będącą często problemem pracowników biurowych.

Firmy w USA doceniają korzyści.

Wydawać się może, że większość pracowników woli sobie posiedzieć, niż dostać takie biurko. Okazuje się jednak, że — jak twierdzą producenci tego nietypowego mebla biurowego, między innymi Dan Shafer, właściciel firmy Los Gatos w Kalifornii — to właśnie sami zainteresowani często proszą szefa o zamówienie biurek z bieżnią. Z miesiąca na miesiąc przybywa chętnych na to rozwiązanie.

Pracownicy korzystający z biurek mówią, że dzięki nim nie tylko są w lepszej formie, ale poprawiło się znacznie ich zdrowie, a oni sami mają więcej energii.

źródło: physorg.com

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość