Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze

Chirurgia estetyczna wbrew powszechnej opinii nie zajmuje się tylko poprawianiem wyglądu celebrytów. Często to właśnie tego typu zabiegi są jedyną szansą na odzyskanie pewności siebie i powrotu do normalności dla kobiet po amputacjach piersi z powodów onkologicznych.

Obecne implanty dają całkiem niezłe efekty estetyczne, jednak daleko im do doskonałości — pierś nadal nie zachowuje się i nie wygląda naturalnie. Rozwiązaniem już w najbliższej przyszłości będą rekonstrukcje z przeszczepieniem tłuszczu.

Takie zabiegi są już wykonywane i pacjentki zazwyczaj wyrażają znacznie większe zadowolenie z efektów, niż panie posiadające tradycyjny implant. Najczęściej wstrzyknięć z tłuszczu własnego pacjentki wykonuje się z użyciem materiału pobranego z jej własnych ud lub brzucha — na zasadzie autoprzeszczepu komórek w inną okolicę ciała.

Wstrzyknięcia takie używane są także do poprawy kształtu piersi po wszczepieniu tradycyjnych implantów. Kiedy nie można idealnie odtworzyć takiego samego kształtu, jaką ma druga, zdrowa pierś — implant jest ostrzykiwany tłuszczem w określonych miejscach tak, aby wygładzić sylwetkę piersi i dopasować jej kształt do drugiej.

Technika ta jest cały czas rozwijana.

Artykuł opublikowany w czerwcowym numerze Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej pokazuje nową technikę powiększania lub odbudowy piersi właśnie za pomocą tłuszczu, już bez użycia implantów. Zgodnie z metodą, którą prezentuje dr. Del Vecchio, pacjentka zostaje do zabiegu odpowiednio przygotowana.

Przez kilka tygodni przed operacją nosi ona specjalny stanik, który na zasadzie podciśnienia rozciąga skórę i rozszerza piersi. Dzięki temu zachowują one naturalny kształt po implantacji pobranych później i przeniesionych do nich komórek tłuszczowych pacjentki.

źródło: Science Daily

Chirurg plastyczny: Warszawa Wrocław Poznań Kraków Gdańsk

Zobacz również: Czy masturbacja może źle wpływać na potencję?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko!