Nowoczesny laser do błyskawicznej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku na całym świecie zyskuje na popularności. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro jest to metoda pozwalająca na stałe pozbyć się uciążliwych okularów, czy nieco tylko wygodniejszych soczewek kontaktowych. Dlatego metoda korekcji wzroku laserem jest ciągle rozwijana.

Nowoczesny laser czwartej generacji został niedawno zakupiony przez katowicki Szpital Kliniczny. Urządzenie pozwala poprawić wzrok zaledwie w ciągu kilkunastu sekund.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, pacjent dostaje jedynie miejscowe znieczulenie — i już niedługo po operacji wychodzi normalnie do domu. Powrót do pełnej aktywności zajmuje jedynie kilka dni, potrzebnych organizmowi do przystosowania sie do nowego sposobu widzenia.

Co jednak najważniejsze — nowoczesny laser pozwala wykonywać zabiegi w zaledwie kilkanaście sekund, nie oddziałuje więc zbyt długo na rogówkę, dzięki czemu możliwy jest znacznie szybszy powrót pełnej ostrości widzenia.

Zakupione urządzenie pozwala na korekcję krótkowzroczności — od -0,5 do nawet -10 dioptrii, nadwzroczności — od +0,5 do +4, a także astygmatyzmu od 0,5 do 6.

Niestety, zabieg nie jest refundowany przez NFZ. Osoby chcące pozbyć się na stałe okularów i soczewek kontaktowych muszą zapłacić za niego 1500 do 2000 zł — zyskują jednak olbrzymi komfort, więc chętnych nie brakuje. Zwłaszcza, że katowicka klinika jest pionierem tego rodzaju zabiegów i ma w ich przeprowadzaniu duże doświadczenie.

źródło: Nauka w Polsce

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologia:

Niedowidzącym pomagać będą cyber-okulary Testy prenatalne - ratunek czy przekleństwo? Czy POChP przestanie być chorobą nieuleczalną? Życie bez pulsu? - naukowcy sprawili, że to możliwe Co się dzieje w mózgu, kiedy tracimy przytomność? Magnetyzm zamiast aspiryny? Elektrody pomagają odzyskać zdolność ruchu Dwadzieścia jednostek krwi z jednej - prace nad sztuczną krwią trwają Project Lifesaver - bransoletka ratująca życie Komputer, który sam wzywa pomoc Morfologia z... płyty CD Test na ojcostwo dostępny już w aptekach Jest szansa na sztuczną siatkówkę... z plastiku