Pieniądze szczęścia nie dają... - czy faktycznie?

Zdjęcie pieniędzy / Shutterstock

Wszyscy znamy powiedzienie, że pieniądze szczęścia nie dają. I niemal wszyscy, choć się z nim zgadzamy, jesteśmy jednak zdania, że nawet, jeśli nie dają — to bardzo mu pomagają. I okazuje się, że mamy rację.

Tematem postanowili zająć się naukowcy. Na podstawie szczegółowej analizy stwierdzili, że wbrew powiedzeniu, jeśli mamy pieniądze — to częściej się uśmiechamy.

Najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Princeton wykazały, że wbrew powszechnej opinii — pieniądze dają nam jednak nieco szczęścia. A na pewno dobrego samopoczucia.

Uwaga jednak! Działa to tylko w pewnych granicach.

Analizę wykonano na podstawie przeprowadzonych wśród 450 tysięcy obywateli Stanów Zjednoczonych ankiet. Okazało się, że jeśli chodzi o zadowolenie badanych z ich sytuacji  zyciowej - im więcej pieniędzy, tym lepiej. I nic dziwnego, skoro to właśnie wzrost dochodów daje nam codzienny komfort i pozwala usunąć wiele problemów związanych z wydatkami na życie.

Niestety, kiedy już osiągniemy na tyle dobry stan materialny, aby pozbyć się kłopotów z rachunkami, opłatami czy zakupami, a także spełnić choćby kilka marzeń, np. o egzotycznej wycieczce - pieniądze przestają poprawiać nam nastrój. Dalszy wzrost dochodów nie pomoże nam już w osiągnięciu szczęścia.

źródło: Nauka w Polsce

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych