Prywatny ośrodek leczenia anoreksji i bulimii powstanie w Rzeszowie

W naszym goniącym za szczupłą sylwetką społeczeństwie, coraz powszechniejsze stają się różnego rodzau zaburzenia łaknienia. Często prowadzi to niestety do rozwoju takich chorób, jak anoreksja czy bulimia. Na zachodzie powszechne są już prywatne kliniki pomagające odzyskać prawidłowy stosunek do jedzenia.

U nas jedna z takich klinik powstaje w Rzeszowie. Fundacja Drzewo Życia zamierza otworzyć ją już 1 września tego roku. Znajdzie się tam miejsce dla 14 chorych.

Barbara Matus-Chmura, psycholog kliniczny i współzałożycielka ośrodka:

Chcemy wykorzystać sprawdzony już w innych krajach, a głównie w USA, model „Arizona". Program terapeutyczny będzie obejmować psychoterapię, terapię grupową i inne specjalistyczne zajęcia terapeutyczne. Turnus będzie trwał od 4 do 10 tygodni.

Do dyspozycji pacjentów pozostawał będzie personel szpitala — lekarze interniści, specjaliści w dziedzinie psychiatrii, doradcy zajmujący się żywieniem i dietą. Z ośrodkiem współpracować będą również lekarze ze Stanów Zjednoczonych, przenosząc na nasz grunt tamtejsze doświadczenia w prowadzeniu takiego leczenia.

Ośrodek polecany ma być jako uzupełnienie lub alternatywa leczenia szpitalnego. Często osoby chore na anoreksję czy bulimię odbierają bardzo negatywnie pomysł leczenia się na oddziale psychiatryczym — prywatna klinika może być dla nich bardziej akceptowalną opcją.

Turnusy są płatne — koszt leczenia to około 8 000 zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polska:

Bierzesz stale leki? Zabezpiecz sobie ich ilość przed wyjazdem Tomograf jest zajęty, bo diagnozują trądzik Mały chłopiec zmienia nasze nastawienie do przeszczepów? Do lekarza w niedzielę... tylko gdzie? Pacjenci sami modyfikują dawki leków - i tworzą ryzyko powikłań Wyleczyć raka... salmonellą? Tłuszcz i cukier będą oznaczone kolorami na opakowaniach