Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks

Informacja może być ciekawa zwłaszcza dla rodziców nastolatków, którzy zastanawiają się, czy ich dzieci rozpoczęły już życie seksualne. Okazuje się bowiem, że to, co dorośli uważają za stosunek — niekoniecznie jest tak określane przez młodzież.

Choć bowiem nastolatki zgadzają się, że stosunek waginalny seksem jest, to kontakt oralny kwalifikuje tak zaledwie… jedna piąta młodych osób.

W badaniu wzięło udział 477 studentów, głównie białe kobiety heteroseksualne. Większość, bo aż 98% uczestników, było wieku do 24 lat, a średnia wieku wynosiła 20,7 roku. Odpowiadali oni na pytanie: "czy powiesz, że uprawiałeś seks, jeśli: …" - i tu następowała lista zachowań seksualnych, między innymi:

  • stosunek waginalny
  • stosunek analny
  • ustny kontakt z narządami płciowymi partnera
  • dotykanie nawzajem swoich genitaliów
  • kontakt ust z piersiami lub sutkami partnerki / partnera
  • głęboki pocałunek
  • dotykanie piersi lub sutków

Odpowiedzi okazały się być bardzo interesujące:

  • tylko 20% respondentów stwierdziła, że seksem jest stosunek oralny
  • mniej niż 80% uczestników uważa za seks stosunek analny

Seks oralny staje się coraz bardziej akceptowalny wśród młodzieży w ostatnich latach, być może dlatego, że jest postrzegany jako mniej ryzykowna alternatywa stosunku płciowego. Eksperci zwracają jednak uwagę, że kontakty oralno-genitalne również mogą prowadzić do chorób przenoszonych drogą płciową. Do takich chorób należą HIV, opryszczka, kiła, rzeżączka i zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), związane z rakiem szyjki macicy.

źródło: medicinenet.com

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca