Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn

Według najnowszego badania opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn, bowiem podnosi się poziom testosteronu w miarę dostarczania organizmowi witaminy D. Witamina ta jest produkowana w ciele podczas ekspozycji na działanie światła słonecznego, można ją także uzyskać poprzez spożywanie tłustych ryb i mięsa.

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Graz w Austrii odkryli, iż panowie posiadający więcej witaminy D na mililitr krwi, mieli znacznie więcej hormonu seksu (testosteron), niż ci z niższym stężeniem wspomnianej witaminy.

Co więcej, średnie ilości testosteronu w ciągu roku podlegało takim samym wahaniom co witamina D.

Z powodu słabszego promieniowania słonecznego w miesiącach zimowych od października do marca poziom obydwu obniżył się.

Jak powiedział Ad Brand z Sunlight Research Forum w Veldhoven w Holandii: Ludzie, którzy zapewniają swojemu organizmowi dostateczną ilość witaminy D, zapewniają sobie dobry poziom testosteronu i libido.

Obecna praca potwierdza wcześniejsze badanie, które wykazało, iż godzina opalania czy też wystawienia się na działanie słońca, podwyższa poziom testosteronu u mężczyzn aż o 69%.

Testosteron jest najważniejszym męskim hormonem płciowym, który jest przede wszystkim odpowiedzialny za rozwój narządów płciowych, tworzenie i utrzymanie typowych męskich cech płciowych, produkcję nasienia oraz kontrolowanie męskiego pożądania.

Źródło: abcZdrowie.pl

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks