Mężczyźni zmniejszają piersi

Mężczyźni coraz częściej zmniejszają sobie piersi. Jak twierdzą chirurdzy plastyczni, jest to jedna najprężniej rozwijających się gałęzi zabiegów kosmetycznych. Jak podaje British Association of Aesthetic Plastic Surgeons, liczba wykonanych tego typy zabiegów wzrosła z 323 w 2008 r. do 581 w 2009, co daje ponad 80% wzrost.

Zdaniem jednego z lekarzy, część winy za taki stan rzeczy ponoszą czasopisma dla mężczyzn.

Pomimo światowej recesji liczba zabiegów chirurgii kosmetycznej stale rośnie.

9 na 10 zabiegów upiększających wykonanych przez członków British Association of Aesthetic Plastic Surgeons w zeszłym roku, zostało przeprowadzonych na kobietach, z czego powiększenie piersi było najpopularniejsze.

W 2009 r. wykonano 581 operacji pomniejszenia piersi u mężczyzn w porównaniu z 323 z 2008.

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne wśród panów to plastyka nosa oraz blepharoplastyka – operacja usuwania worków pod oczami.

Doktor Rajiv Grover stwierdził, że choć problem tak zwanych męskich piersi – czyli ginekomastia w języku urzędowym – nie jest nowy, to został on napiętnowany w mediach. Wielu mężczyzn odczuwało presję płynącą z magazynów dla mężczyzn…, dodaje.

Zdaniem dr. Grovera w wielu przypadkach można uniknąć użycia skalpela poprzez zmianę w trybie życia i diecie.

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Źródło: abcZdrowie.pl

Chirurg plastyczny: Warszawa Wrocław Poznań Kraków Gdańsk

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych