Pary homoseksualne to zgrani rodzice

Pary homoseksualne są równie dobrymi rodzicami jak pary heteroseksualne, twierdzą naukowcy, którzy przeanalizowali 81 prac na temat rodzin, składających się z matki i ojca, dwóch matek bądź dwóch ojców.

Dzieci wychowywane przez rodziców tej samej płci, biorąc pod uwagę czynniki takie jak okazywana opieka, troska, poczucie własnej wartości, wyniki w szkole, przystosowanie do społeczeństwa, są na podobnym poziomie, jak u dzieci wychowywanych w tradycyjnej rodzinie, składającej się z ojca i matki, twierdzi Timothy Biblarz z University of Southern California.

Zdaniem współautorki powyżej pracy Judith Stacey z New York University, to bardziej kwestia jakości
rodzicielstwa niż samej płci rodziców.

Badania również wykazały, iż rodziny składające się z dwóch matek, są bardziej aktywnie zaangażowane w wychowanie dziecka, niż te składające się z ojca i matki. Jeśli chodzi o rodziny gejowskie, to na dziś brak nam danych, choć Judith Stacey  podejrzewa, że wynik byłby podobny.

Badanie opublikowano w czasopiśmie „Journal of Marriage and Family”.

Źródło: abcZdrowie.pl

Zobacz również: Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych