Ile wody potrzebuje twoja skóra?

Prawdopodobnie słyszeliście teorię, która głosi, że osiem do dziesięciu szklanek wody dziennie zapewni wam skórę pełną blask. Ale czy to prawda? Oczywiście, organizm potrzebuje wody do prawidłowego funkcjonowania, a skóra nie stanowi tu wyjątku. Chociaż jeśli chodzi o suchą skórę, sprawa sprowadza się do tego, jak dobrze zachowuje ona wilgoć, a nie ilości wypitej wody…

Każdy z nas posiada naturalną barierę skórną, która zatrzymuje wilgoć, zapewniając naszej cerze odpowiednie nawilżenie i sprężystość.

Czynniki atmosferyczne, takie jak zimno, suche i gorące powietrze czy stosowanie mocnych detergentów czyszczących mogą uszkadzać tę barierę, wysuszać i złuszczać naskórek, czyniąc go bardziej podatnym na zmarszczki. Zażywając suplementy z nasion lnu czy żywność bogatą w kwasy tłuszczowe omega-3, wspomagamy naturalną barierę skóry w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia.

Nie ma nic złego ani tym bardziej szkodliwego w piciu ośmiu szklanek wody dziennie, ale należy także pamiętać o tym, iż 20% wody pochodzi ze spożywanych przez nas pokarmów, nawet napoje, takie jak kawa czy herbata, wliczają się w nasze dzienne zapotrzebowanie. Wyjątek stanowi alkohol, który ma działanie odwadniające. Nie ma ściśle określonych granic na temat tego, ile wody powinno się konsumować. Wszystko bowiem zależy od naszego organizmu, jego wagi i poziomu aktywności fizycznej.

By skutecznie nawilżyć skórę unikajmy napojów gazowanych, alkoholu czy słodzonych napojów owocowych, natomiast skupmy się na tych bogatych w przeciwutleniacze, jak zielona herbata czy wolny od cukru sok z owoców granatu.

Źródło: abcZdrowie.pl

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych