Jak czują mężczyźni?

Nowe badanie przeprowadzone przez prof. Meredith Chivers z Queen's University donosi, że męskie poczucie podniecenia seksualnego zwykle odpowiada ich reakcjom fizjologicznym, natomiast kobiecy umysł i ciało reaguje w sposób mniej wyrównany.

Chcieliśmy się dowiedzieć, jak ludzkie, subiektywne doświadczenia podniecenia seksualnego odzwierciedlają się w reakcji ich narządów płciowych, oraz czy istnieje różnica pod tym względem między płcią piękną a brzydką, mówi Chivers.

Pomimo, iż już wcześniejsze prace odnotowały różnicę pomiędzy obydwiema płciami, to jak do tej pory nie istniała systematyczna analiza powyższego zagadnienia.

Badanie zostanie opublikowane na łamach międzynarodowego czasopisma „Archives of Sexual Behaviour”.

Zespół naukowy oprócz prof. Meredith Chivers tworzyli także Michael Seto z Royal Ottawa Health Care Group, Martin Lalumière z University of Lethbridge, Ellen Laan z University of Amsterdam oraz Teresa Grimbos z University of Toronto/Ontario Institute for Studies in Education.

Badanie przeprowadzono na podstawie 134 prac naukowych opublikowanych miedzy 1969 a 2007 r., w których wzięło udział 2500 kobiet i 1900 mężczyzn.

Uczestnicy byli pytani o to, jak bardzo czuli się podnieceni w trakcie i po ekspozycji na różne bodźce seksualne. Następnie wszystkie subiektywne relacje zdane przez ochotników, zostały porównane z ich reakcją natury fizjologicznej — zmiany w wzwodzie prącia dla mężczyzn oraz zmiany w przepływie krwi do narządów płciowych u kobiet.

Męskie subiektywne odczucia były prawie zawsze zgodne z ich reakcją fizjologiczną, ich umysły i ciała zwykle miały zgodną reakcję. Natomiast w przypadku kobiet zachodziła niekiedy niespójność pomiędzy mózgiem i ciałem, wyjaśnia Chivers.

Zobacz również: Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?

Źródło: abcZdrowie.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn