Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej

W dniu 11 grudnia br. w Dziecięcym Szpitalu przy Litewskiej Fundacja Spełnionych Marzeń zorganizowała coroczne spotkanie Gwiazdkowe dla swoich podopiecznych, zarówno dla tych, którzy już dawno zakończyli leczenie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają ciężką walkę z chorobą. Spotkanie Bożonarodzeniowe to czas, kiedy  w magicznej przedświątecznej atmosferze jednoczymy się w wierze i nadziei na lepsze jutro, kiedy smutek przegrywa z radością, a…marzenia się spełniają.

Święta Bożego Narodzenia to również choinka, wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i oczywiście Święty Mikołaj z ogromnym workiem  prezentów. W tym roku kolędy śpiewaliśmy wspólnie z Kasią Zielińską, Kasią Glinką i Sashą Strunin przy akompaniamencie  młodych muzyków. W roli Świętego Mikołaja tradycyjnie wystąpił Szymon Majewski, któremu towarzyszył Michał Zieliński

Małgosia i Tomek Osuchowie uroczyście przywitali przybyłych gości i wraz z Ks. Pawłem Rycykiem – Kapelanem Fundacji, łamiąc się opłatkiem życzyli wszystkim wszelkiej pomyślności na Święta Bożego Narodzenia.

Jak zwykle dzieciaki tłumnie przybyły na nasze świąteczne spotkanie. Świętowanie rozpoczęliśmy od kolęd w wykonaniu naszego gościa wróżki Sashy Strunin.  W dalszej części uroczystości, ku ogromnej radości dzieciaków, dołączyły kolejne wróżki: Kasia Zielińska i Kasia Glinka i wspólnie z dzieciakami rozpoczęliśmy prawdziwy maraton kolędowania. Przy akompaniamencie młodych muzyków radośnie rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w kolędowaniu z tak uroczymi wróżkami. Po wspólnym kolędowaniu nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i życzenia zdrowia, radości i spełnienia marzeń. Nadszedł czas na punkt kulminacyjny, czyli przybycie Świętego Mikołaja, w którego tradycyjnie wcielił się Szymon Majewski. Mikołaj przybył razem ze swoim asystentem Michałem Zielińskim. 

Dzieciaki z ogromną niecierpliwością oczekiwały na jego przybycie i na to co z sobą przyniesie. Po przywitaniu się z dzieciakami Mikołaj ze swoją asystą rozpoczął wręczanie prezentów. Po rozdaniu prezentów nadszedł czas na wspólne zdjęcia z Mikołajem i jego świtą. Dzieciaki również pragnęły mieć zdjęcie z prawdziwym asystentem Świętego Mikołaja. Nadszedł czas na autografy od naszych gości i fotografię z dobrymi wróżkami. Następnie Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą udali się z prezentami na oddział onkologii do dzieci, które niestety nie mogły tego dnia z nami świętować. Nasze wróżki śpiewały dzieciom kolędy, a Mikołaj obdarowywał pięknymi prezentami. Moc gorących życzeń na Święta Bożego Narodzenia życzą Małgosia i Tomek Osuchowie, Święty Mikołaj z Asystentem i Dobre Wróżki.

Źródło: Informacja prasowa

 

Zobacz również: Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi