Mężczyźni prędzej wyznają miłość

Według ankiety opublikowanej w „The Sunday Telegraph” mężczyźni szybciej, niż kobiety wyznają miłość. Dominuje powszechny stereotyp, iż mężczyznom ciężko przychodzi wypowiedzenie tych dwóch tak kluczowych słów, jak „Kocham Cię”.

Mężczyznom przeważnie zajmuje siedem miesięcy, by powiedzieć swojej partnerce, że się ją kochaja, natomiast kobietom prawie 8 miesięcy, twierdzi ankieta randkowa przeprowadzona na zlecenie magazynu „Stella”.

Sondaż obalił kilka mitów o związkach oraz wykrył, iż 55-latkowie najbardziej pośród innych grup wiekowych lubią eksperymentować, jeśli chodzi o randkowanie.

Jenni Trent Hughes, terapeuta małżeński, stwierdziła, że wyniki były sprzeczne z wieloma powszechnymi poglądami na temat randek, jak również z niektórymi panującymi stereotypami, dotyczącymi różnic między obu płciami.

Choć kobiety bardzo emocjonalnie podchodzą do związków, to mężczyźni są równie uczuciowi i wrażliwi, a czasem nawet bardziej niż płeć piękna, dodaje Hughes.

Psycholog Oliver James, który jest autorem powyższej ankiety, mówi, iż odkrycie wspiera inne badania, które twierdzą, że mężczyźni częściej się zakochują niż kobiety, oraz częściej czują się zauroczeni przez osobę, która im się podoba.

Dzieje się tak ponieważ płeć piękna szybciej niż mężczyźni dojrzewa i bardziej realistycznie patrzy na świat, mając lepsze rozeznanie w uczuciach.

Zatem, gdy mężczyzna mówi „Kocham Cię”, być może jest to spowodowane natłokiem emocji, których nie rozumie, natomiast kiedy kobieta wymawia te słowa wówczas mają one większą wartość. Klasycznym stereotypem jest pogląd, że płeć brzydka używa słowa „kocham”, by zaciągnąć kobietę do łóżka, natomiast kobieta używa seksu, by zdobyć miłość.

Zobacz również: Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Badanie obaliło kilka powszechnych poglądów, wykazując, iż dla mężczyzn liczy się na pierwszym miejscu nie tylko wygląd, ale również poczucie humoru – 91% ankietowanych mężczyzn stwierdziło, że w swojej idealnej partnerce szuka poczucia humoru, natomiast dopiero 85% stawia atrakcyjność na pierwszym miejscu.

Potwierdziły się także pewne stereotypy, jak ten, że połowa mężczyzn, która chodzi na randki szuka seksu, jeśli chodzi o kobiety, to około jedna piąta szuka przygód erotycznych.
Cztery piąte kobiet chodzi na randki, by znaleźć stałego partnera, porównując to do mężczyzn, liczba ta wynosi dwie trzecie. Jedna piata mężczyzn idzie do łóżka na pierwszym spotkaniu, natomiast jedna na siedemnaście kobiet praktykuje seks na pierwszej randce.

Źródło: abcZdrowie.pl

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych