Uwaga na SMS-y!

Zbyt częste SMS-owanie może być zgubne dla kondycji twoich ramion – ostrzegają amerykańscy naukowcy, którzy stwierdzili również, że problem ten dotyczy bardziej mężczyzn niż kobiet. Wyniki badań opublikowane w najnowszym wydaniu „Los Angeles Times” wykazały, że istnieje silny związek między ilością pisanych SMS-ów a odczuwalnym dyskomfortem w ramionach i późniejszymi poważnymi problemami z plecami.

Badania przeprowadzono na 138 studentach. Mimo odkrycia, aby potwierdzić tę zależność, więcej badań powinno być zrobionych. 

– Jednak już teraz warto zwracać większą uwagę na pojawiające się schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego i zacząć je wiązać z czynnościami, które są wykonywane za pomocą rąk – twierdzi doktor Judith Gold z University of Philadelphia, autorka przeprowadzonych badań. – Przechodząc przez miasteczko studenckie, można zobaczyć, że praktycznie każdy student ma w ręku komórkę, nieustannie z niej korzystając – przede wszystkim pisząc SMS-y. To właśnie ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na ból ramion i pleców. Dlatego niezwykle ważne jest uświadomienie sobie, że zbyt częste pisanie SMS-ów może być przyczyną trwałych problemów z plecami – alarmuje doktor Gold. 

Wyniki badań zostały przedstawione na corocznym spotkaniu „American Public Health Association”.

Źródło: abcZdrowie.pl

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Obalamy mity:

Wielorazowe torby - ekologiczne, ale czy zdrowe? Zwierzęta nie powodują wzrostu ryzyka alergii u małych dzieci Placebo - jak to właściwie działa? Dziecko moczy się w nocy? - nie wolno tego lekceważyć! E-papieros - elektroniczne oszustwo? Gimnastyka wzmacnia kości dorastających dziewczynek Dezinformacja na temat szkodliwości szczepionek jest groźna dla zdrowia dzieci! Kwas foliowy w ciąży - pomaga czy szkodzi? W ciąży również należy zapinać pasy bezpieczeństwa Nie potrzeba długich sesji, żeby medytacja pomogła walczyć z bólem