Probiotyki a egzemy u dzieci

Podawanie ciężarnym matkom i ich dzieciom wybranych szczepów bakterii probiotycznych, które znajdują się w organizmie lub są dostarczane z żywnością, może chronić przed egzemami u dzieci z rodzin alergików, szczególnie w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia dzieci.

Egzema to stan zapalny skóry powiązany z alergią. Holenderscy naukowcy podawali 150 ciężarnym, w rodzinach których były obecne alergie, miksturę z trzema szczepami bakterii lub placebo, w ciągu sześciu ostatnich tygodni ciąży. Podawali te same substancje dzieciom kobiet przez 12 miesięcy. Ani ochotniczki, ani lekarze nie wiedzieli, kto otrzymuje placebo, a kto probiotyki.

Badacze obserwowali 102 dzieci kobiet, które brały udział w badaniach. Przez pierwsze trzy miesiące życia rodzice 6 na 50 osób, które otrzymywały probiotyki, zanotowali wystąpienie egzemy u dzieci, w porównaniu do 15 osób na 52 z grupy, która otrzymywała placebo. Chociaż różnica w liczbie przypadków egzem w dwóch grupach nie jest może ogromna, to jednak korzyści z przyjmowania probiotyków utrzymywały się przez dwa lata.

Badania opublikowano w czasopiśmie „Allergy”.

Źródło: [url=http://www.health24.com/news/Sun/1–948,52897.asp ]Health24.com
[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?