Przeciwko przemocy wobec najmłodszych

Zdjęcie autorstwa jandhnelson / CC BY

Kilka dni temu ruszyła kampania, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jake stanowią rodzice wobec swoich dzieci. Głównym hasłem kampanii jest „Tracąc cierpliwość, możesz stracić więcej”, a jej organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje, walcząca z przemocą wobec dzieci. 

Z najnowszych statystyk wynika, że 70 proc. rodziców w Polsce bije swoje dzieci, 6 proc. z nich przynajmniej raz pobiło swoje dziecko do tego stopnia, że miało ono poważniejsze obrażenia fizyczne. Krzywdzenie najmłodszych to bardzo poważny i jednocześnie bardzo powszechny problem. Każdego dnia tysiące dzieci staje się ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. 

Fundację i jej działania można wesprzeć, wysyłając SMS o treści DZIECI na numer 72 015. Całkowity dochód z akcji (operatorzy zrzekli się swojej prowizji) przekazywany jest Fundacji Dzieci Niczyje

Fundacja ta istnieje od 1991 r. Głównym celem jej działań jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz pomoc najmłodszym ofiarom przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Krzywdzone dzieci oraz ich rodziny w każdej placówce prowadzonej przez fundację mogą liczyć na pomoc psychologa, prawnika oraz lekarza. Ważną częścią aktywności fundacji są programy profilaktyczne dotyczące krzywdzenia dzieci przez rówieśników oraz dorosłych. Jednym z jej najważniejszych programów był projekt przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie.

Źródło: [url=http:// http://www.kampaniespoleczne.pl/kampanie,925,przemoc_to_same_straty?PHPSESSID=84806831a520ca56a085e59c7033ef52]KampanieSpoleczne.pl[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polska:

Bierzesz stale leki? Zabezpiecz sobie ich ilość przed wyjazdem Tomograf jest zajęty, bo diagnozują trądzik Mały chłopiec zmienia nasze nastawienie do przeszczepów? Do lekarza w niedzielę... tylko gdzie? Pacjenci sami modyfikują dawki leków - i tworzą ryzyko powikłań Wyleczyć raka... salmonellą? Tłuszcz i cukier będą oznaczone kolorami na opakowaniach Prywatny ośrodek leczenia anoreksji i bulimii powstanie w Rzeszowie Ostra walka z dopalaczami! Bierne palenie jest bardziej szkodliwe, niż myślisz Gdańsk zaprasza na Piknik na Zdrowie 2010 Łódź: śmiertelna ofiara dopalaczy? - prokuratura wyjaśnia sprawę Brakuje profilaktyki dla chorób przewlekłych u dzieci Edukacja seksualna? Cóż, nie ma jej... Stomatologia jest najdroższym kierunkiem studiów w Polsce Polskie medyczne systemy komputerowe za unijne pieniądze Multimedialna sala operacyjna w Białymstoku Powódź - Sanepid przypomina o środkach ostrożności! Zabrze: nowatorska metoda naprawy zastawki mitralnej Ruch antyszczepionkowy zdobywa Poznań Przewlekle chorzy pacjenci ignorują zalecenia lekarzy Zbadaj się na cukrzycę - za darmo! Sto młodych wrocławianek poszukiwanych do udziału w badaniu Ile kosztuje alergia w Polsce?