Nowa metoda częściowej rekonstrukcji piersi

Dzięki nowej technice tysiące kobiet, których piersi z powodu choroby nowotworowej zostały zniekształcone, mogą je zrekonstruować. Chirurdzy używają komórek macierzystych i  liposukcji do zastąpienia tkanki, która została usunięta. Brytyjki jako pierwsze mogą skorzystać z tej metody. U ¾ pacjentek podczas operacji usuwana jest niewielka część piersi.

Tłuszcz do wypełnienia pustych miejsc po wycięciu nowotworu pobierany jest z brzucha, ud lub pośladków pacjentki. Tłuszcz ten zawiera regenerujące komórki macierzyste, które powodują szybszy wzrost naczyń krwionośnych. Komórki macierzyste są oddzielane od tłuszczowych, wzmacniane za pomocą Cytori Celution System, maszyny, która oddziaływuje na ich przetrwanie i wzrost po transplantacji. Dołączane są następnie do komórek tłuszczowych i wszczepiane do piersi.

– Dzięki temu zabiegowi nie powstają nowe blizny, pojawiają zaś się nowe naczynia krwionośne, co było niemożliwe we wcześniejszych próbach
– dodaje Nader Khonji, chirurg plastyczny, który prowadzi badanie w Singleton Hospital. Podobne badania są prowadzone w Glasgow po tym, jak niewielkie badania w Japonii pokazały, że 4 na 5 pacjentek poddanych takiej operacji były zadowolone z efektów. 18 miesięcy po tym nie miały one żadnej utraty tkanki ani nawrotu choroby.

Źródło: Dailymail.co.uk

Zobacz także:

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologia:

Niedowidzącym pomagać będą cyber-okulary Testy prenatalne - ratunek czy przekleństwo? Czy POChP przestanie być chorobą nieuleczalną? Życie bez pulsu? - naukowcy sprawili, że to możliwe Co się dzieje w mózgu, kiedy tracimy przytomność? Magnetyzm zamiast aspiryny? Elektrody pomagają odzyskać zdolność ruchu Dwadzieścia jednostek krwi z jednej - prace nad sztuczną krwią trwają Project Lifesaver - bransoletka ratująca życie Komputer, który sam wzywa pomoc Morfologia z... płyty CD Test na ojcostwo dostępny już w aptekach Jest szansa na sztuczną siatkówkę... z plastiku Nowoczesny laser do błyskawicznej korekcji wzroku Badanie oddechu umożliwi diagnozę Odzyskać wzrok dzięki implantowi Kraków: naukowcy będą hodować komóki skóry Genetyka: jak wykryć raka zanim się pojawi? Inżynieria genetyczna może poprawić nasze IQ Koniec dializ? - opracowano wszczepialną sztuczną nerkę Krakowcy naukowcy opracowali super-wytrzymałe implanty Enzymem w zakażenia szpitalnym gronkowcem GMO wymyka się spod kontroli Palący papierosy robot pomoże w badaniach