Z natury segreguję!

Na początku października ruszyła w Kielcach akcja ekologiczna pod hasłem „…z natury segreguję!”. Organizatorami przedsięwzięcia są: Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to kolejny etap programu „W trosce o Naturę”, którego inauguracja odbyła się we wrześniu 2008 r. Obejmował on szkolenia dla przedsiębiorców, nauczycieli, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz pozostałych zainteresowanych. 

Tym razem akcja nie dotyczy edukacji przedsiębiorców, ale głównie dzieci i młodzież. W trakcie trwania akcji zostaną przygotowane i przeprowadzone specjalne lekcje ekologii, którym będzie towarzyszyć m.in. konkurs selektywnej zbiórki odpadów, podczas którego dzieci będą mogły wykazać się wiedzą zdobytą podczas zajęć.

Poprzez projekt „W trosce o Naturę” chcemy pokazać społeczeństwu, w jaki sposób można zmniejszyć liczbę odpadów i jakie korzyści płyną z ich segregacji. Poza tym zwracamy uwagę na długofalowe konsekwencje, jakie niesie za sobą obecny stan rzeczy – powiedziała Katarzyna Owsianka, specjalista ds. szkoleń i edukacji ekologicznej, Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA. – Dzięki nowoczesnej formie szkoleń dla przedsiębiorców oraz licznym działaniom edukacyjnym skierowanymi do dzieci, młodzieży i dorosłych pragniemy przyczynić się do zmiany niekorzystnych wyników. Celem jest zbliżenie się w zakresie odzysku do standardów obowiązujących już od dawna w Europie.

Patronat nad całą kampanią objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Europejski Rok Kreatywności i Innowacji. 

Źródło: [url=http:// http://www.kampaniespoleczne.pl/wydarzenia,1415,segregacja_z_natury]kampaniespoleczne.pl[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polska:

Bierzesz stale leki? Zabezpiecz sobie ich ilość przed wyjazdem Tomograf jest zajęty, bo diagnozują trądzik Mały chłopiec zmienia nasze nastawienie do przeszczepów? Do lekarza w niedzielę... tylko gdzie? Pacjenci sami modyfikują dawki leków - i tworzą ryzyko powikłań Wyleczyć raka... salmonellą? Tłuszcz i cukier będą oznaczone kolorami na opakowaniach Prywatny ośrodek leczenia anoreksji i bulimii powstanie w Rzeszowie Ostra walka z dopalaczami! Bierne palenie jest bardziej szkodliwe, niż myślisz Gdańsk zaprasza na Piknik na Zdrowie 2010 Łódź: śmiertelna ofiara dopalaczy? - prokuratura wyjaśnia sprawę Brakuje profilaktyki dla chorób przewlekłych u dzieci Edukacja seksualna? Cóż, nie ma jej... Stomatologia jest najdroższym kierunkiem studiów w Polsce Polskie medyczne systemy komputerowe za unijne pieniądze Multimedialna sala operacyjna w Białymstoku Powódź - Sanepid przypomina o środkach ostrożności! Zabrze: nowatorska metoda naprawy zastawki mitralnej Ruch antyszczepionkowy zdobywa Poznań Przewlekle chorzy pacjenci ignorują zalecenia lekarzy Zbadaj się na cukrzycę - za darmo! Sto młodych wrocławianek poszukiwanych do udziału w badaniu Ile kosztuje alergia w Polsce?