Makijaż podczas jazdy - to nie jest dobry pomysł

Blisko pół miliona wypadków rocznie spowodowanych jest przez kobiety, które malują się za kierownicą. Blisko co piąta Brytyjka, która kieruje samochodem, przyznaje, że w czasie jazdy nakładała maskarę na rzęsy. 3% przyznaje, że spowodowało kolizję w trakcie nakładania kosmetyków.

Firma ubezpieczeniowa Diamond, która oferuje ubezpieczenia dla pań, przeprowadziła ankietę wśród 4000 kobiet po tym, jak wzrosły kary za spowodowanie wypadku przez nieostrożną jazdę. Wcześniej można było otrzymać tylko grzywnę za jedzenie, malowanie się czy czytanie mapy podczas jazdy. Według nowych przepisów czyn ten zagrożony jest karą więzienia do 2 lat.

Młode kobiety pomiędzy 17. a 21. rokiem życia najczęściej przedkładają urodę nad bezpieczeństwo i powodują kolizje. 27% przyznaje się do nakładania makijażu, a 9% kobiet poniżej 18. roku życia miało z tego powodu kolizje – średnio trzy razy. W porównaniu do tego tylko 6% kobiet w wieku 56 lat i starszych jest skłonnych malować się za kierownicą, a tylko 1 na 200 w tej grupie spowodowała kolizję z tego powodu.

Sian Lewis, dyrektor wykonawczy Diamond, uważa, że wszystkim brakuje czasu, ale malowanie się podczas jazdy oznacza, że nie skupia się całej uwagi na drodze. – Czy maskara jest ważniejsza niż bezpieczeństwo twoje i innych użytkowników drogi? – pyta. – Nawet jeśli dojedziesz szczęśliwie do celu, możesz być oskarżona o niebezpieczną jazdę, jeśli zostaniesz zauważona przez policję. Kobiety generalnie lepiej radzą sobie z wykonywaniem kilku czynności jednocześnie, ale kierowanie pojazdem to dziedzina, w której nie powinno się tego praktykować.

Royal Society for the Prevention of Accidents apeluje do kobiet, aby nie stwarzały potencjalnego niebezpieczeństwa na drodze, które może okazać się nawet śmiertelne w skutkach.

Źródło: [url=http://www.telegraph.co.uk/motoring/news/6252919/Half-a-million-road-crashes-caused-by-women-drivers-applying-make-up.html ]Telegraph.co.uk[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Raporty:

Suplementacja witamin w czasie ciąży może zmniejszyć ryzyko autyzmu u dziecka Zwyciężyli raka - ale to nie koniec bólu Rozwój mózgu nastolatków zwiększa ich odczucie moralności Modyfikacje komórek ochronią przed skutkami ubocznymi chemioterapii Tętniaki mózgu pękają z powodu... kawy i seksu Alergia: nieprzyjemna, ale chroni przed nowotworem Migrena nie zagraża pamięci Uwaga na dzielenie tabletek! 400-gramowe wcześniaki mają coraz większe szanse Pestycydy dratycznie zwiększają ryzyko Alzheimera Rak płuc palacza jest inny, niż niepalącego Depresja poporodowa ma również przyczyny neurologiczne Nowe odkrycie daje nadzieję nieuleczalnie chorym Cesarskie cięcie a flora bakteryjna niemowląt Farmacja dyskryminuje dzieci Suplementy wapnia - przyjmuj je rozsądnie Implanty słuchowe lepiej sprawdzają się u młodszych pacjentów Problem z witaminą D w czasie ciąży Mniejsze zanieczyszczenie środowiska to zdolniejsze dzieciaki Małe dzieci oglądające TV mają problemy w wieku szkolnym Leki OTC mogą działać niestandardowo u dzieci z nadwagą Pielęgniarki wytrącane z rytmu pracy popełniają więcej błędów Dużo mięsa w diecie to wyższe ryzyko raka pęcherza moczowego Chirurgia bariatryczna skuteczna u 60% pacjentów