Rozpieszczanie słodyczami przyczyną przemocy

Dzieci, którym codziennie daje się słodycze lub czekoladę, są bardziej narażone na bycie agresywnym w życiu dorosłym, twierdzi nowe badanie.

Naukowcy odkryli, że dzieci, które regularnie jadły wyroby cukiernicze, miały większe prawdopodobieństwo wyroku skazującego za brutalne przestępstwo zanim osiągnęły 35. rok życia.

Psychiatrzy twierdzą, iż rozpieszczanie młodzieży może doprowadzić w starszym wieku do nieumiejętności radzenia sobie z sytuacją, w której nie dostają tego, czego chcą, co z kolei stanowi źródło frustracji i złości.

Jest to pierwsze badanie, które zgłębiło długoterminowy wpływ dziecięcej diety na agresję w dorosłym życiu. Sugerując, iż lepsza dieta może prowadzić do lepszego zachowania w późniejszym życiu.

Wyniki pochodzą z projektu British Cohort Study z 1970 r., który śledził życie 17.5 tysiąca Brytyjczyków urodzonych w kwietniu 1970 r.

Badanie odkryło, że 10-latkowie, którzy codziennie jedli słodycze, byli znacznie bardziej podatni na skazanie za przemoc przed ukończeniem 34 lat.

Naukowcy z Cardiff University stwierdzili, że 69% uczestników tego badania, którzy byli agresywni, spożywało w dzieciństwie cukierki i czekoladę prawie codziennie w porównaniu do 41% tych nieagresywnych.

Związek między słodyczami a przemocą pozostał nawet po uwzględnieniu innych czynników.

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Według dr. Simona Moorea regularne dawanie dzieciom cukierków i czekolady uniemożliwia im nauczenie się czekania na rzeczy, które chcą mieć. Ta nieumiejętność poczekania na gratyfikację skłania je ku bardziej impulsywnemu zachowaniu, które jest mocno powiązane z przestępczością.

Ale przyznaje, że dokładny związek jest nadal niejasny.

Inną możliwością jest, że stosowne dodatki w słodyczach powodują problemy z uwagą i przestępczość, aczkolwiek bardziej skłania się ku tezie, iż codzienne jedzenie cukierków i czekolady prowadzi do złego zachowania.

W badaniu patrzono na sposób i styl podejmowania decyzji, jak się okazało, dzieci, którym dawano słodycze na ich żądanie, stały się osobami chętniej podejmującymi ryzyko.

Naukowcy są zdania, iż ulepszając dietę dzieci, możemy lepiej kontrolować agresję.

W konkluzji stwierdzili, że dalsze badania nad związkiem słodyczy z przemocą są bardzo wskazane.

Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych