Czy prezydent Francji powinien przestać biegać?

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy został ostatnio sfotografowany podczas porannego joggingu po Central Parku w Nowym Jorku, który wydawał się bardzo męczący i wycieńczający.

Jogging to doskonały sposób na poprawę własnej kondycji i jest również bardzo funkcjonalną formą ćwiczenia: wszyscy od czasu do czasu musimy biec do pociągu lub za naszym dzieckiem. Ale czy jest odpowiedni dla każdego?

Nasz organizm jest zbudowany, by znosić krótkoterminowy wysiłek fizyczny, a nie długodystansowe bieganie. W zależności od naszego rozmiaru i wagi istnieją różne formy ćwiczeń, które są najbardziej odpowiednie dla danego typu budowy ciała.

Prezydent Sarkozy ma więcej wagi w mięśniach, a co za tym idzie bieganiem obciąża stawy (w szczególności kostki, kolana i biodra). Jogging z pewnością wzmocni tkanki łączne wokół stawów, ale może on stanowić zagrożenie dla jego postury, a zatem by uniknąć kontuzji, proponowałbym 30-minutowy aerobik trzy razy w tygodniu bądź pływanie lub jazdę na rowerze. Ćwiczenia wspomagające pracę serca są dobre, gdy pozostawiają człowieka lekko zdyszanego, a nie zgiętego w pół z wycieńczenia.

Zródło: dailymail.co.uk

Zobacz także:

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu