Co pomoże uchronić przed przeziębieniem?

Gorączka, kaszel, cieknący i zatkany nos, bóle mięśni, głowy, dreszcze i zmęczenie mogą świadczyć o tym, że sezon grypowy właśnie nadszedł. Ludzie kupują różne preparaty w aptekach, które mają pomóc w ochronie przed przeziębieniem i grypą. Naturalne metody mogą być tutaj równie skuteczne.

Pierwszą rzeczą w ochronie organizmu powinno być zwiększenie ilości przyjmowanej witaminy C. Przynosi wiele korzyści organizmowi i działa jako antyoksydant. Teraz jest dobry moment, by zacząć przyjmować suplementy diety. Jest to jeden z najlepszych sposobów przygotowania organizmu do sezonu grypowego.

Olejki eteryczne nie tylko pachną pięknie, ale pomagają chronić organizm i mają właściwości lecznicze. Antywirusowe olejki mogą zawierać lawendę, oregano, tymianek, cynamon. Na kaszel i grypę najlepiej działają olejki z mentolem, miętą pieprzową i eukaliptusem.

Wiele badań potwierdza, że zjadanie codziennie kubeczka niskotłuszczowego jogurtu może obniżyć ryzyko zachorowania o 25%. Naukowcy uważają, że bakterie zawarte w jogurcie mogą stymulować system immunologiczny do walki z chorobą. Fitochemikalia zawarte w warzywach są doskonałym źródłem witamin.

Należy ograniczyć spożywanie alkoholu. Uszkadza on wątrobę, która jest głównym filtrem organizmu. Poza tym alkohol odwadnia organizm i wypłukuje składniki mineralne z organizmu.

Należy przyjmować duże ilości płynów, najlepiej wody, która wypłukuje toksyny z organizmu i nawadnia go. Warto dużo odpoczywać i unikać stresu, który osłabia układ odpornościowy. Wzmacniają go zaś ćwiczenia.

Najprostszym sposobem ochrony jest zwykłe mycie rąk. Dotykanie barierek, rączek, klamek czy innych rzeczy w miejscach publicznych powoduje przeniesienie zarazków.

Źródło: Emaxhealth.com

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Zobacz także:

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Raporty:

Suplementacja witamin w czasie ciąży może zmniejszyć ryzyko autyzmu u dziecka Zwyciężyli raka - ale to nie koniec bólu Rozwój mózgu nastolatków zwiększa ich odczucie moralności Modyfikacje komórek ochronią przed skutkami ubocznymi chemioterapii Tętniaki mózgu pękają z powodu... kawy i seksu Alergia: nieprzyjemna, ale chroni przed nowotworem Migrena nie zagraża pamięci Uwaga na dzielenie tabletek! 400-gramowe wcześniaki mają coraz większe szanse Pestycydy dratycznie zwiększają ryzyko Alzheimera Rak płuc palacza jest inny, niż niepalącego Depresja poporodowa ma również przyczyny neurologiczne Nowe odkrycie daje nadzieję nieuleczalnie chorym Cesarskie cięcie a flora bakteryjna niemowląt Farmacja dyskryminuje dzieci Suplementy wapnia - przyjmuj je rozsądnie Implanty słuchowe lepiej sprawdzają się u młodszych pacjentów Problem z witaminą D w czasie ciąży Mniejsze zanieczyszczenie środowiska to zdolniejsze dzieciaki Małe dzieci oglądające TV mają problemy w wieku szkolnym Leki OTC mogą działać niestandardowo u dzieci z nadwagą Pielęgniarki wytrącane z rytmu pracy popełniają więcej błędów Dużo mięsa w diecie to wyższe ryzyko raka pęcherza moczowego Chirurgia bariatryczna skuteczna u 60% pacjentów