Marsz wspierający walkę z Parkinsonem

Brenda Leclair, chora na Parkinsona 49-letnia matka czwórki dzieci, czasami złości się na aktora Michaela Foxa, że jest zbyt szczęśliwy. Zdaje sobie jednak sprawę, że zrobił on bardzo dużo, by podnieść świadomość ludzi na temat choroby, na którą oboje cierpią. Jest mu wdzięczna za słowa z ostatniej książki „Always Looking Up: The Adventures of an Incurable Optimist”: Nie musisz robić wszystkiego dobrze. Rób tylko te właściwe rzeczy. I tak odbiera ona swoją działalność – współorganizowanie SuperWalk for Parkinson's 2009, akcję, którą prowadzi Parkinson's Support Group z Sudbury. W tym roku dało się zebrać ponad 10 000 dolarów, a w całym kraju w przeciągu 20 lat – 1,9 miliona dolarów.

Leclair uczestniczy w tym spacerze od momentu, gdy zdiagnozowano u niej chorobę Parkinsona 5 lat temu. Nie mogła uwierzyć w diagnozę. Nauczyła się jednak żyć z tą chorobą. Dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół i pracodawcy może przetrwać gorsze dni i cieszyć się tymi dobrymi.

SuperWalk for Parkinson's jest największym corocznym wydarzeniem w Kanadzie wspierającym walkę z chorobą. Dla Leclair włączenie się w jego organizowanie na szczeblu lokalnym było sposobem na przyznanie się do choroby, na zaakceptowanie jej.

Chorobę Parkinsona można zdiagnozować po pojawieniu się jednego lub więcej z następujących czynników: drżenie rąk podczas spoczynku, spowolnienie ruchów (trudności z rozpoczęciem i zakończeniem czynności), sztywność i niestabilność ciała. Każda z chorujących osób doświadcza w inny sposób symptomów choroby. U niektórych postępuje ona wolno, a w niektórych przypadkach niestety szybko.

Źródło: [url=http://www.thesudburystar.com/ArticleDisplay.aspx?e=1772304 ]Thesudburystar.com[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu Czy prezydent Francji powinien przestać biegać? Zdesperowani Brytyjczycy sprzedają swoje nerki, by spłacić hipotekę i długi