Co dzieci wiedzą o jedzeniu?

Najnowsze wyniki badań opublikowane przez British Heart Foundation wykazują że prawie 73 proc. dzieci w wieku 8–15 lat nie wie, że niezdrowy sposób odżywiania może skrócić ich życie. 

45 proc. ankietowanej młodzieży stwierdziło, że najbardziej niebezpiecznymi aspektami niezdrowiej żywności jest przybranie na wadze, próchnica zębów oraz wykluczenie ze środowiska rówieśników. – Nasze prognozy przewidują, że prawie dwie trzecie dzieci będzie miało nadwagę do 2050 r., a obecne pokolenie dorastającej młodzieży może być pierwszym, które będzie żyło krócej niż ich rodzice – twierdzą autorzy badań. – Oczywiście najpoważniejszą konsekwencją otyłości są problemy z sercem, dlatego towarzystwa kardiologiczne na całym świecie zachęcają dzieci do większej aktywności fizycznej.

Ma to być częścią programu walki z otyłością w społeczeństwie. Brytyjczycy, aby zachęcić dzieci do sportu, opracowali specjalny program, który ma im pokazywać w atrakcyjny sposób pozytywne aspekty uprawiania sportu. 

W tym roku szkolnym wraca także Yoobot – internetowa gra dla dzieci, zaprojektowana w taki sposób, aby uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci mogą stworzyć własnego Yoobota i obserwować, jak zmienia się ich zdrowie w zależności od tego, jakich wyborów dokonują i jakie sporty uprawiają. Po zeszłorocznej kampanii promującej nową grę prawie 1.25 mln Yoobotów zostało zainstalowanych w komputerach brytyjskiej młodzieży. 

Źródło: [url=http:// http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/6233826/Three-quarters-of-children-dont-know-junk-food-could-kill-them.html]Telegraph.co.uk[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych