Szczęście utrudnia chudnięcie

Psycholodzy uważają, że osoby, które są grube i szczęśliwe, chudną mniej. Badania pokazały, że odrobina negatywnego myślenia może wpłynąć na troskę o własne zdrowie i wygląd. Naukowcy z Japonii stworzyli profile psychologiczne 101 otyłych kobiet i mężczyzn, którzy korzystają z poradnictwa dietetycznego i terapii ćwiczeniami. Ochotnicy wypełnili ankietę na początku i na końcu sześciomiesięcznego kursu. U większości pacjentów wzrósł optymizm i troska o siebie. Osoby, które stały się bardziej świadome swojego stanu, chudły bardziej.

Jednakże naukowcy odkryli, że osoby nieprzejmujące się swoim wyglądem już na początku miały mniejsze szanse na sukces. Określono je mianem „free child” (FC).

Naukowcy napisali w „BioPsychoSocial Medicine”: Pozytywna strona FC to kontrolowanie negatywnych emocji, dostrzeganie jasnej strony życia, robienie wszystkiego po swojemu, negatywne zaś to niedbanie o własne zdrowie i uleganie pokusie. Utrata wagi była obserwowana u osób, które nie były okreslane jako FC.

Źródło: [url=http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/6236116/Optimism-may-affect-weight-loss.html ]Telegraph.co.uk[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych