Mity na temat AIDS

Poniżej prezentujemy 5 mitów na temat AIDS, które zostały odrzucone przez praktycznie wszystkie autorytety medyczne.

Prysznic po seksie chroni przed AIDS

Podczas procesu o gwałt w 2006 r. prezydent Republiki Południowej Afryki powiedział, że po stosunku z kobietą zarażoną AIDS umył się, by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Ta opinia polityka została określona jako nieodpowiedzialna w kraju, gdzie ponad 5 milionów ludzi choruje na AIDS.

HIV nie powoduje AIDS

Niewielka część naukowców uważa, że wirus HIV jest nieszkodliwy lub nie wywołuje AIDS. Teorię tę rozpowszechniał były prezydent RPA Trabo Beki, który twierdził, że bieda jest prawdziwą przyczyną AIDS. Organizacje zdrowotne oskarżają takie osoby o śmierć tych, którzy przyjęli to za prawdę i nie zażywają leków antywirusowych.

CIA stworzyło AIDS

Pod koniec lat 80. pojawiła się teoria, według której to CIA stworzyło AIDS jako broń biologiczną przeciwko Rosjanom lub homoseksualistom. Choroba miałaby się wydostać przez przypadek. Nie ma żadnych przekonujących dowodów w tej sprawie.

Leki antywirusowe powodują AIDS

Niektóre osoby zażywające leki przeciwwirusowe zastanawiają się, czy nie czynią one więcej szkody niż pożytku. Sugerowano, że leki mają toksyczny wpływ na system immunologiczny i osłabiają go. Jednak badania przeprowadzone na dużą skalę pokazały, że leki te obniżają liczbę zgonów.

Moskity mogą przenosić AIDS

Jeśli malaria i żółta gorączka mogą być przenoszone przez moskity, to dlaczego nie HIV? Podstawowa różnica polega jednak na sposobie zarażenia. Insekty wstrzykują do organizmu ślinę, a AIDS w niej nie istnieje.

Źródło: Telegraph.co.uk

Zobacz także:

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Obalamy mity:

Wielorazowe torby - ekologiczne, ale czy zdrowe? Zwierzęta nie powodują wzrostu ryzyka alergii u małych dzieci Placebo - jak to właściwie działa? Dziecko moczy się w nocy? - nie wolno tego lekceważyć! E-papieros - elektroniczne oszustwo? Gimnastyka wzmacnia kości dorastających dziewczynek Dezinformacja na temat szkodliwości szczepionek jest groźna dla zdrowia dzieci! Kwas foliowy w ciąży - pomaga czy szkodzi? W ciąży również należy zapinać pasy bezpieczeństwa Nie potrzeba długich sesji, żeby medytacja pomogła walczyć z bólem Uwaga na SMS-y! Skąd się bierze agresja u dzieci? Antydepresanty działają natychmiast Stare leki przyszłością medycyny?