Powiększanie siedzeń z powodu otyłości Brytyjczyków

Zdjęcie autorstwa Tony Alter / CC BY

Wysoki wskaźnik otyłości Brytyjczyków zmusił jedną z największych hal koncertowych w tym kraju do powiększenia siedzeń, by sprostać potrzebom otyłych widzów koncertów.

Zdaniem ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska, otyłość jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia jednostki, ale również negatywnie wpływa na ekologię planety.

Badania rynkowe przeprowadzone w celu dowiedzenia się o przyszłych potrzebach fanów muzyki ujawniły, iż chcieliby oni, by było więcej miejsca w arenach koncertowych.

LG Arena w Birmingham jest obecnie w środku 29-milionowej reorganizacji, by każde z jej 14 000 miejsc siedzących powiększyć o co najmniej 2,5 cm, tworząc 1200 metrów dodatkowej przestrzeni.

Zdaniem właścicieli ośrodka, znanego wcześniej jako Birmingham NEC Arena, siedzenia były zbyt małe dla niektórych fanów.

Jak twierdzi Phil Mead, dyrektor zarządzający grupy NEC, niektóre miejsca były nieco wąskie, więc w czasie tego remontu zostaną dokonane zmiany. Miejsca zostaną dostosowane do potrzeb publiczności współczesnych imprez i koncertów.

W Wielkiej Brytanii jest około 1.2 miliona otyłych ludzi, a najnowsze statystyki National Health Service (NHS) wykazały, iż rocznie przeprowadzanych jest ponad 3000 operacji na otyłość.

W West Midlands 77% mężczyzn uważa się za otyłych, kobiety nie pozostają w tyle, będąc w 62% większe niż powinny.

Zobacz również: Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?

Dr Jeremy Tomlinson z University of Birmingham powiedział, że wcale się nie dziwi temu, że poszerzono siedzenia, według niego to już tylko kwestia czasu, zanim inni zrobią dokładnie to samo.

Jego zdaniem fakt bycia otyłym bądź z nadwagą będzie w przyszłości tak normalny, że drzwi sklepów będą musiały zostać poszerzone, to samo będzie się odnosić do siedzeń w pociągach i autobusach, co więcej na lotniskach będziemy ważeni wraz z naszym bagażem. Zmieni się gama i rodzaj rozmiarów ubrań, jak również wyposażenie wnętrz, nie mówiąc już o trumnach, w których zostaniemy umieszczeni po śmierci.

Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu Czy prezydent Francji powinien przestać biegać? Zdesperowani Brytyjczycy sprzedają swoje nerki, by spłacić hipotekę i długi Marsz wspierający walkę z Parkinsonem Planeta w potrzebie Nowe prawo aborcyjne w Hiszpanii Lekarze łamią zasadę poufności