"Przypominacz" dla pacjenta

Dzięki pomysłowi jednej z czołowych firm farmaceutycznych pacjenci już w niedługim czasie nie będą zapominać o przyjmowaniu leków. System został stworzony po to, aby ulżyć pacjentom, którzy są zmuszeni do zażywania kilku różnych leków w różnym czasie i często pomijają niektóre dawki. Oparty on został na bezprzewodowej technologii wykorzystującej mikrochip, który wysyła sygnał do sensora (w postaci przeźroczystego plastra) znajdującego się na ramieniu pacjenta.

System został opracowany przez szwajcarską firmę farmaceutyczną Novartis, we współpracy z przedsiębiorstwem technologicznym o nazwie Proteus Biomedical. Pomoże to również lekarzom w monitorowaniu prawidłowego przebiegu leczenia chorych osób. 

Badania testujące skuteczność nowej metody zostały przeprowadzone na bardzo małej próbie 20 osób, które brały lek regulujący ciśnienie. Elektroniczny „przypominacz” zwiększył regularność przyjmowania leku z 30 do 80 proc. w ciągu 6 miesięcy trwania doświadczenia. 

Skuteczność leku często nie jest wykorzystywana w stu procentach, właśnie przez to, że pacjenci nie biorą leków regularnie bądź biorą je tylko w ciągu dnia. Przestają także zażywać leki, jeśli pojawiają się skutki uboczne ich zażywania – mówią eksperci. Nowa metoda może być szczególnie skuteczna wśród osób, które przyjmują leki długoterminowo bądź do końca życia. 

Źródło: [url=http:// http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/6219844/Chip-on-the-shoulder-medication-reminder.html]Telegraph.co.uk[/url]

Zobacz także:

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych