Przeterminowane kosmetyki szkodzą zdrowiu

Tylko jedna na cztery kobiety przywiązuje wagę do daty przydatności umieszczonej na kosmetykach.

Reszta naraża swoje zdrowie, używając starych kosmetyków przez kolejne lata, nawet jeśli zaczynają źle pachnieć, a ich kolor się odbarwia, wykazało badanie.

Analityk ds. urody, Aleksandra Richmond, powiedziała: Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia produktów, które nie spełniają optymalnych standardów, lecz tego, że stare kosmetyki mogą szkodzić zdrowiu.

Tak jak jedzenie, kosmetyki mają swoją datę przydatności i po jej przekroczeniu stają się niebezpieczne w użyciu. Takich kosmetyków leżących gdzieś na dnie twojej kosmetyczki może być o wiele więcej niż tylko jeden przeterminowany wysuszony tusz do rzęs. Przeterminowane kosmetyki mogą prowadzić do infekcji i zakażeń.

Zdaniem Richmond wiele kobiet najzwyczajniej zapomina, kiedy kupiło dany kosmetyk, i dlatego jest bardziej narażonych na ich używanie po przekroczeniu daty ważności.

Wprowadzone 4 lata temu normy unijne wymagają, by wszystkie kosmetyki zawierały informacje o terminie przydatności po otworzeniu. Wielu producentów zastosowało się do tych wskazań i umieściło na opakowaniach stwierdzenie – Należy zużyć przed końcem (z ang. Period After Opening) lub symbole PAO na opakowaniach.

Wystarczy wówczas, by konsument spojrzał na symbol na opakowaniu, umieszczony wraz z datą wskazującą na termin przydatności do użytku.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Zobacz także:

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Raporty:

Suplementacja witamin w czasie ciąży może zmniejszyć ryzyko autyzmu u dziecka Zwyciężyli raka - ale to nie koniec bólu Rozwój mózgu nastolatków zwiększa ich odczucie moralności Modyfikacje komórek ochronią przed skutkami ubocznymi chemioterapii Tętniaki mózgu pękają z powodu... kawy i seksu Alergia: nieprzyjemna, ale chroni przed nowotworem Migrena nie zagraża pamięci Uwaga na dzielenie tabletek! 400-gramowe wcześniaki mają coraz większe szanse Pestycydy dratycznie zwiększają ryzyko Alzheimera Rak płuc palacza jest inny, niż niepalącego Depresja poporodowa ma również przyczyny neurologiczne Nowe odkrycie daje nadzieję nieuleczalnie chorym Cesarskie cięcie a flora bakteryjna niemowląt Farmacja dyskryminuje dzieci Suplementy wapnia - przyjmuj je rozsądnie Implanty słuchowe lepiej sprawdzają się u młodszych pacjentów Problem z witaminą D w czasie ciąży Mniejsze zanieczyszczenie środowiska to zdolniejsze dzieciaki Małe dzieci oglądające TV mają problemy w wieku szkolnym Leki OTC mogą działać niestandardowo u dzieci z nadwagą Pielęgniarki wytrącane z rytmu pracy popełniają więcej błędów Dużo mięsa w diecie to wyższe ryzyko raka pęcherza moczowego Chirurgia bariatryczna skuteczna u 60% pacjentów