Dlaczego kobiety uprawiają seks?

Zdjęcie pary / Shutterstock

Jak się okazuje, kobiety oddają się cielesnym przyjemnościom z bardzo praktycznych powodów. Chociażby dlatego, aby zabić nudę, utrzymać zgodę w związku, zmniejszyć ból głowy czy zmusić męża do wynoszenia śmieci. Romantyzm i namiętność znalazły się na końcu listy. Cindy Meston i David Buss, autorzy książki „Why Women Have Sex” podają 200 specyficznych powodów, dla których kobiety uprawiają seks.

Badania pokazały, że większość mężczyzn uważa większość kobiet za atrakcyjne w jakimś sensie, podczas gdy większość kobiet ma na temat mężczyzn odmienne zdanie – konkludują autorzy, którzy są profesorami psychologii na University of Texas.

Naukowcy przepytali 1000 kobiet. Jedna stwierdziła, że kocha się ze swoim partnerem, gdyż jest to dla niej przeżycie duchowe. Większość jednak podała bardziej przyziemne powody. 84% przyznało, że seks zapewnia im spokojne życie lub pomoc w wypełnianiu obowiązków domowych. W badaniu okazało się, że wiele kobiet współżyje z powodów czysto egoistycznych – by otrzymać materialne lub finansowe wsparcie, np. partner zafundował im wystawny obiad, wydał na nie sporo pieniędzy wcześniej.

6 na 10 studentek przyznało, że regularnie sypia ze swoimi kolegami, choć nie są one z nimi w związku. Jedna, której chłopak studiował w innym koledżu, przyznała, że robi tak, ponieważ życie jest zbyt krótkie, by czekać lata na kolejną okazję na seks. Inne przyznawały, że sypiają z chłopakami, by poprawić swoje umiejętności w łóżku.

Naukowcy uważają, że kobietom podobają się wysocy mężczyźni z niskim głosem, którzy ładnie pachną i mają symetryczną budowę ciała. Jednak mężczyźni, którzy tacy nie są, nie powinni się przejmować, ponieważ ich wygląd sugeruje kobiecie, że nie uciekną oni od niej tak szybko, jak ci poprzedni.

Źródło: Dailymail.co.uk

Zobacz także:

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks