Mężczyźni tracą głowę, gdy rozmawiają z piękną kobietą

Zdjęcie pary / Shutterstock

Rozmowa z piękną kobietą może sprawić, że mężczyzna straci głowę, twierdzą nowe badania.

Badania pokazują, że ci z mężczyzn, którzy spędzają nawet kilka minut w towarzystwie atrakcyjnej kobiety, osiągają słabsze wyniki w testach mierzących funkcje mózgu niż ci, którzy rozmawiają z kimś, kogo nie postrzegają jako atrakcyjnego.

Zdaniem naukowców powodem tego zjawiska może być fakt, że mężczyźni zużywają tak dużo ze swojej funkcji mózgowej lub „zasobów poznawczych", starając się zaimponować pięknej kobiecie, że na wykonanie innych zadań mało im już zostaje.A zatem kontakt z piękną kobietą ma wpływ na jakość pracy mężczyzn, flirtujących w miejscu pracy, jak również na wyniki egzaminów w szkołach koedukacyjnych. Badania równocześnie wykazały, iż kobiety nie reagują w ten sam sposób, gdy rozmawiają z przystojnym mężczyzną.

Może być to spowodowane tym, iż mężczyźni są tak zaprogramowani przez ewolucję, iż bardziej myślą o możliwościach intymnego poznania i przekazania genów.

Psycholodzy z Radboud University w Holandii zdecydowali się przeprowadzić powyższe badanie po tym, jeden z nich tak bardzo chciał zaimponować nieznajomej pięknej kobiecie, że zapomniał, gdzie mieszka, w momencie gdy został przez nią zapytany o adres.

Naukowcy zrekrutowali do badania 40 heteroseksualnych studentów, na których wykonano standardowy test na pamięć. Po teście każdy z wolontariuszy spędził siedem minut na rozmowie z męskim bądź żeńskim członkiem zespołu badawczego. Po tej rozmowie powtórzono test na pamięć. Wyniki pokazały, iż wyniki testu były gorsze i mniej precyzyjne, w przypadku gdy wolontariusz starał się zaimponować kobiecie. Im bardziej się starał jej zaimponować, tym gorzej wypadł na późniejszym teście na pamięć. Te same badanie powtórzono na grupie kobiet, aczkolwiek w ich wypadku rozmowa z przystojnym mężczyzną nie miała wpływu na wyniki testu.

Psycholog dr George Fieldman, członek British Psychological Society, powiedział, że wyniki odzwierciedlają fakt, że mężczyźni są zaprogramowani, aby myśleć o możliwości przekazania swoich genów.
Gdy mężczyzna spotyka piękną kobietą, koncentruje się na funkcji reprodukcyjnej, dodaje Fieldman.
Badanie opublikowano w czasopiśmie Journal of Experimental and Social Psychology.

Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Zobacz także:
Co mężczyzn pociąga w kobietach i vice versa?
Mężczyźni spędzają rok życia, gapiąc się na kobiety

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks