Wibratory nie tylko dla pań

Kto powiedział, że wibratory są tylko dla pań? Okazało się, że mężczyźni uważają je za bardzo seksowną zabawkę. Naukowcy z Indiana University wskazali, że wibrator nie jest nieodzowny tylko w sypialni gejów.

Seksterapeuci, edukatorzy seksualni i lekarze zalecali ludziom używanie wibratorów w zaburzeniach seksualnych. Ten gadżet zalecano także singlom czy parom w celu podniesienia doznań i zwiększenia satysfakcji seksualnej. Wibratory w większości są przeznaczone dla kobiet, które śmiało eksperymentują, by osiągnąć orgazm.

Jak donosi „Journal of Sexual Medicine”, naukowcy z Center for Sexual Health Promotion na Indiana University zajmowali się kwestią użycia wibratorów w dwóch studiach. By badania były bardziej wiarygodne, przeprowadzili je na dużą skalę – wzięło w nich udział 1047 mężczyzn i 2056 kobiet. Okazało się, że używanie wibratorów jest częste wśród par – przyznało się do tego 45% mężczyzn i 53% kobiet w wieku 18–60 lat. Badania pokazały, że 10% mężczyzn użyło go w zeszłym miesiącu, 14% – w zeszłym roku, 20% – ponad rok temu.

Oba badania pokazały, że używanie wibratorów wiąże się z zwiększeniem pozytywnych doznań. Mężczyźni używający wibratorów stawiali siebie wyżej jeśli chodzi o pożądanie, erekcję, satysfakcję i osiąganie orgazmu. Osoby korzystające z tego gadżetu dbały bardziej o swoje seksualne bezpieczeństwo – częściej używały prezerwatyw i badały się.

Naukowcy musieli zmierzyć się ze stereotypem, że tylko geje czy biseksualiści używają takich zabawek. Okazało się, że nie ma różnic statystycznych, jeśli chodzi o orientację seksualną i powszechne występowanie wibratorów. Heteroseksualni mężczyźni częściej korzystali z wibratorów w czasie gry wstępnej i stosunku z partnerką.

Co do kobiet, to jedna na cztery przyznała, że osiągnęła spełnienie seksualne z użyciem wibratora w ciągu ostatniego miesiąca.

Badania prowadzone przez Berman Center pokazały, że używanie wibratorów jest korzystne. Bez względu na wiek czy bycie w związku, używanie takich gadżetów było związane z podniesieniem funkcji seksualnych. Osoby z nich korzystające doświadczały większego pobudzenia, wzrostu pożądania i mniejszego bólu w czasie i po stosunku. Badacze odkryli też, że 60% kobiet będących w związkach używa wibratorów w porównaniu z 1/3 osób bez partnerów. 2/3 partnerów wspierało je w tym.

Źródło: [url=http://www.foxnews.com/story/0,2933,544787,00.html ]Foxnews.com[/url]

Zobacz również: Fantazje seksualne

Zobacz także:

Zobacz również: Fantazje seksualne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks