Teksańscy naukowcy obalają mity o insulinie

Osoby, u których zostaje zdiagnozowana cukrzyca typu 2, często opierają się przed przyjmowaniem insuliny, ponieważ obawiają się, że przytyją, będą mieć niskie poziomy cukru we krwi i obniży się ich jakość życia. Również lekarze są niechętni natychmiastowemu rozpoczynaniu leczenia insuliną. Nowe badania pokazują jednak, że te obawy są nieuzasadnione.

Insulina nie powinna być postrzegana jako leczenie tylko w ostateczności – twierdzi doktor Ildiko Lingvay i jego koledzy z University of Texas Southwestern Medical Center w Dallas. Według nich leczenie insuliną u osób z wcześnie wykrytą cukrzycą typu 2 może być bezpieczne i efektywne. – Nasze badanie rozwiewa mity, jakie narosły wokół insuliny – dodaje Lingvay.

Ponad 20 milionów Amerykanów choruje na cukrzycę typu 2. Otyłość i siedzący tryb życia sprzyjają rozwojowi choroby. Początkowo leczy się cukrzycę lekiem o nazwie metformin, który pomaga regulować poziom cukru we krwi.
Naukowcy z UT Southwestern zbadali efektywność leczenia insuliną w początkowym stadium cukrzycy typu 2. Porównali skalę komplikacji, satysfakcji, efektywności, bezpieczeństwa i jakości życia 58 pacjentów. Po trzech latach pacjenci, którzy przyjmowali insulinę oraz metformin, mieli mniejsze poziomy cukru i rzadsze przypadki hipoglikemii, stracili na wadze i odnotowywali wysokie poczucie satysfakcji z takiego leczenia. Wyrażali również chęć kontynuowania go.

Insulina jest najlepszym środkiem leczniczym, a wstrzykiwanie jej z użyciem specjalnych mierników jest tak proste, jak łykanie pigułki, stwierdzają badacze.

Źródło: Health.yahoo.com

Zobacz także:

Modyfikacje komórek trzustki leczą cukrzycę

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Obalamy mity:

Wielorazowe torby - ekologiczne, ale czy zdrowe? Zwierzęta nie powodują wzrostu ryzyka alergii u małych dzieci Placebo - jak to właściwie działa? Dziecko moczy się w nocy? - nie wolno tego lekceważyć! E-papieros - elektroniczne oszustwo? Gimnastyka wzmacnia kości dorastających dziewczynek Dezinformacja na temat szkodliwości szczepionek jest groźna dla zdrowia dzieci! Kwas foliowy w ciąży - pomaga czy szkodzi? W ciąży również należy zapinać pasy bezpieczeństwa Nie potrzeba długich sesji, żeby medytacja pomogła walczyć z bólem Uwaga na SMS-y! Skąd się bierze agresja u dzieci? Antydepresanty działają natychmiast Stare leki przyszłością medycyny? Mity na temat AIDS Fakty i mity na temat zakażeń rotawirusowych Zielona herbata oddziałuje negatywnie na kości myszy Gronkowiec złocisty po raz drugi Zmiany klimatyczne zagrażają zdrowiu Czy będziemy żyć wiecznie? Alzheimer atakuje młodych ludzi? Wczesne infekcje wcale nie są dobre Obalamy mity na temat ciąży – curry nie przyspiesza porodu Mity o antykoncepcji wciąż żywe