Alkohol pomaga więcej ćwiczyć?

Według badania przeprowadzonego przez University of Miami im więcej się pije, tym bardziej prawdopodobne jest to, że będzie się ćwiczyło.

Jak twierdzi główny autor badania, Michael French, ludzie spożywający alkohol częściej ćwiczą niż abstynenci, co więcej im więcej się pije, tym więcej się ćwiczy, a zatem istnieje silny związek między spożywaniem alkoholu a umiarkowaną i dużą aktywnością fizyczną.

Naukowcy, aby dotrzeć do powyższych konkluzji, posłużyli się danymi z Behavioral Risk Factor Surveillance System z 2005 r. oraz trwającą prawie rok ankietą telefoniczną przeprowadzoną na 230 000 amerykanów.

Ze zdrowotnego punktu widzenia odkrycie jest pozytywnym zaskoczeniem. Podsumowując, picie alkoholu było powiązane z 10% wzrostem prawdopodobieństwa prowadzenia energicznej aktywności fizycznej. Pijące kobiety i mężczyźni ćwiczyli 7.2 minuty dłużej niż niepijący. Jednakże French apeluje o rozwagę w piciu, albowiem negatywne konsekwencje spożywania alkoholu mogą przeważyć nad benefitami dłuższego ćwiczenia. Picie alkoholu powiązane jest bowiem z licznymi problemami zdrowotnymi, jak rak, choroby serca czy marskość wątroby.

Jego zdaniem Ci, którzy nadużywają alkoholu, powinni ograniczyć jego spożycie, natomiast picie alkoholu w małych bądź umiarkowanych ilościach może pozytywnie wpłynąć na zdrowie niektórych ludzi, jeśli będą oni ćwiczyć, by zrównoważyć zawarte w alkoholu kalorie. Zatem jeśli pijemy mało bądź umiarkowanie, a potem ćwiczymy ,wówczas spożywanie alkoholu nie jest znowu aż tak złe…

Wyniki badań zostały opublikowane w American Journal of Health Promotion.

Źródło: health.yahoo.com

Zobacz także:
Pracownicy mediów piją najwięcej
Co mężczyzn pociąga w kobietach i vice versa?

Zobacz również: Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych