Tajemnice akupunktury

Akupunktura – metoda leczenia w tradycyjnej chińskiej medycynie, coraz bardziej popularna na Zachodzie – uśmierza ból poprzez regulację kluczowych receptorów w mózgu.Badania opublikowane w magazynie „NeuroImage” pokazały, że akupunktura zwiększa łączność opioidowych receptorów w regionach mózgu odpowiedzialnych za sygnały bólowe. Akupunktura może również wpływać na długotrwałą zdolność regulowania bólu przez mózg poprzez stymulowanie tych ośrodków.

Naukowcy zrobili tomografię mózgu 20 kobiet, które cierpią na fibromyalgię, chroniczny ból włókien mięśniowych. Kobiety nie brały żadnych nowych leków w czasie badania.

Zwiększenie zdolności łączności tych receptorów było powiązane ze zmniejszeniem bólu – stwierdził Richard Harris z University of Michigan's Chronic Pain and Fatigue Research Centre, profesor anestezjologii w University of Michigan Medical School. Co więcej, dzięki temu odkryciu lekarze mogli wykorzystywać morfinę i leki opioidowe z większą efektywnością po leczeniu akupunkturą, ponieważ działają na te same receptory.

Akupunktura stosowana jest w Chinach od 2000 lat. Polega na wbijaniu cienkich igieł w określone miejsca na ciele. Dzisiaj ludzie zwracają się w stronę tej techniki, by uśmierzyć ból, złagodzić alergię, choroby oddechowe, gastrologiczne, ginekologiczne. Stosujący akupunkturę uważają, że działa ona poprzez zmianę przepływu energii w ludzkim ciele. Naukowcy z Zachodu wiele razy starali się dociec, jak właściwie działa akupunktura.

Źródło: Health24.com

Zobacz także:

Na ból pleców nie tylko akupunktura, lecz także… wykałaczki

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych