Walka z chorobą Alzheimera

Przed kilkoma dniami w Gwatemalii zakończyła się kampania społeczna prowadzona przez Stowarzyszenie Grupo Ermita działające na rzecz chorych na Alzheimera, pod nazwą „Perdida” (Zaginiona). Kampania zwracała uwagę na problem ofiar tej choroby i zachęcała do udzielenia organizacji wsparcia finansowego. 

Przyczyną choroby Alzheimera jest stopniowy zanik tkanki mózgowej, spowodowany odkładaniem się w mózgu substancji białkowej – amyloidu. Amyloid utrudnia pracę komórek nerwowych, co utrudnia ich komunikowanie się między sobą. Z tego też powodu chorzy nie potrafią wykonywać najprostszych, codziennych czynności.

Tracą pamięć, cierpią na dezorientację czasu i przestrzeni, mają problemy z abstrakcyjnym myśleniem itp. Głównym hasłem kampanii jest „Gdyby potrafili pomóc sami sobie, nie prosilibyśmy Ciebie”. 

Źródło: KampanieSpołeczne.pl

Zobacz także:

Niedziela ulubionym dniem tygodnia
Aktywność kobiety a zakładanie rodziny

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu Czy prezydent Francji powinien przestać biegać? Zdesperowani Brytyjczycy sprzedają swoje nerki, by spłacić hipotekę i długi Marsz wspierający walkę z Parkinsonem Planeta w potrzebie Nowe prawo aborcyjne w Hiszpanii Lekarze łamią zasadę poufności