Coraz dokładniejsze testy diagnostyczne

„New England Journal of Medicine” opublikowało dwa artykuły o nowych testach diagnostycznych wykorzystywanych w przypadku ataku serca, opartych na badaniu troponiny, która jest markerem zawału. Badania prowadzone w Szwajcarii porównywały działanie 4 nowych testów w stosunku do dwóch używanych obecnie. Badania niemieckie skupiły się na testach troponiny 1 i troponiny T.

Oba badania pokazują, że nowsze testy są bardziej czułe, wykrywają nawet najdrobniejsze uszkodzenia – stwierdził doktor E. Magnus Ohman z Duke University.

Niemieckie badania porównały nowsze testy dwóch form białka z testami, które są teraz szeroko stosowane. Zbadanie 1818 przypadków pozwoliło na stwierdzenie, że nowy test troponiny 1 był bardziej czuły w wykrywaniu uszkodzeń serca. Szwajcarscy kardiolodzy przetestowali nowsze testy troponiny 1 i troponiny T na 718 osobach, które miały objawy ataku serca. Wyniki badań były bardzo dokładne i pozwoliły na wczesną diagnozę.

Potrzeba najprawdopodobniej więcej badań, które pozwolą lekarzom wybrać, który z testów wykorzystywać. Ohman stwierdza też, że jeśli będziemy zdolni wykrywać coraz mniejsze i mniejsze uszkodzenia serca, możliwe, że mogą być one spowodowane nie przez zawał serca, ale np. przez zator w płucach.

Źródło: [url=http://health.yahoo.com/news/healthday/newerbettertestsforheartattacks.html;_ylt=AnlIzlVpAraLOXoha1bkQvymxbAB ]Health.yahoo.com[/url]

Zobacz także:

Mało dokładne testy krwi

Zobacz również: Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologia:

Niedowidzącym pomagać będą cyber-okulary Testy prenatalne - ratunek czy przekleństwo? Czy POChP przestanie być chorobą nieuleczalną? Życie bez pulsu? - naukowcy sprawili, że to możliwe Co się dzieje w mózgu, kiedy tracimy przytomność? Magnetyzm zamiast aspiryny? Elektrody pomagają odzyskać zdolność ruchu Dwadzieścia jednostek krwi z jednej - prace nad sztuczną krwią trwają Project Lifesaver - bransoletka ratująca życie Komputer, który sam wzywa pomoc Morfologia z... płyty CD Test na ojcostwo dostępny już w aptekach Jest szansa na sztuczną siatkówkę... z plastiku Nowoczesny laser do błyskawicznej korekcji wzroku Badanie oddechu umożliwi diagnozę Odzyskać wzrok dzięki implantowi Kraków: naukowcy będą hodować komóki skóry Genetyka: jak wykryć raka zanim się pojawi? Inżynieria genetyczna może poprawić nasze IQ Koniec dializ? - opracowano wszczepialną sztuczną nerkę Krakowcy naukowcy opracowali super-wytrzymałe implanty Enzymem w zakażenia szpitalnym gronkowcem GMO wymyka się spod kontroli Palący papierosy robot pomoże w badaniach