Coraz dokładniejsze testy diagnostyczne

„New England Journal of Medicine” opublikowało dwa artykuły o nowych testach diagnostycznych wykorzystywanych w przypadku ataku serca, opartych na badaniu troponiny, która jest markerem zawału. Badania prowadzone w Szwajcarii porównywały działanie 4 nowych testów w stosunku do dwóch używanych obecnie. Badania niemieckie skupiły się na testach troponiny 1 i troponiny T.

Oba badania pokazują, że nowsze testy są bardziej czułe, wykrywają nawet najdrobniejsze uszkodzenia – stwierdził doktor E. Magnus Ohman z Duke University.

Niemieckie badania porównały nowsze testy dwóch form białka z testami, które są teraz szeroko stosowane. Zbadanie 1818 przypadków pozwoliło na stwierdzenie, że nowy test troponiny 1 był bardziej czuły w wykrywaniu uszkodzeń serca. Szwajcarscy kardiolodzy przetestowali nowsze testy troponiny 1 i troponiny T na 718 osobach, które miały objawy ataku serca. Wyniki badań były bardzo dokładne i pozwoliły na wczesną diagnozę.

Potrzeba najprawdopodobniej więcej badań, które pozwolą lekarzom wybrać, który z testów wykorzystywać. Ohman stwierdza też, że jeśli będziemy zdolni wykrywać coraz mniejsze i mniejsze uszkodzenia serca, możliwe, że mogą być one spowodowane nie przez zawał serca, ale np. przez zator w płucach.

Źródło: [url=http://health.yahoo.com/news/healthday/newerbettertestsforheartattacks.html;_ylt=AnlIzlVpAraLOXoha1bkQvymxbAB ]Health.yahoo.com[/url]

Zobacz także:

Mało dokładne testy krwi

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologia:

Niedowidzącym pomagać będą cyber-okulary Testy prenatalne - ratunek czy przekleństwo? Czy POChP przestanie być chorobą nieuleczalną? Życie bez pulsu? - naukowcy sprawili, że to możliwe Co się dzieje w mózgu, kiedy tracimy przytomność? Magnetyzm zamiast aspiryny? Elektrody pomagają odzyskać zdolność ruchu Dwadzieścia jednostek krwi z jednej - prace nad sztuczną krwią trwają Project Lifesaver - bransoletka ratująca życie Komputer, który sam wzywa pomoc Projekt sztucznej komory serca dla dzieci "tuż przed finiszem" Japońska elektrownia atomowa nie powinna zagrozić naszemu zdrowiu Morfologia z... płyty CD Test na ojcostwo dostępny już w aptekach Jest szansa na sztuczną siatkówkę... z plastiku Nowoczesny laser do błyskawicznej korekcji wzroku Badanie oddechu umożliwi diagnozę Duże możliwości pola magnetycznego Odzyskać wzrok dzięki implantowi Kraków: naukowcy będą hodować komóki skóry Genetyka: jak wykryć raka zanim się pojawi? Inżynieria genetyczna może poprawić nasze IQ Koniec dializ? - opracowano wszczepialną sztuczną nerkę Krakowcy naukowcy opracowali super-wytrzymałe implanty