Zabraknie ponad 200 miliardów dolarów na lecznie nowotworów

Ekonomiczne koszty związane z diagnozą i leczeniem nowych przypadków nowotworów w 2009 roku wyniosą 305 miliardów dolarów — wynika ze studium przedstawionego na międzynarodowej konferencji dotyczącej raka w Dublinie.

Z raportu The Economist Intelligence Unit, przygotowanego przy współpracy Amerykańskiego Towarzystwa ds. Walki z Rakiem, wynika, że w 2009 roku na świecie będzie miało miejsce około 12,9 miliona nowych zachorowań na raka.

Według prognoz, liczba ta wzrośnie do 16, 8 miliona chorych w 2020 roku oraz 27 milionów chorych w 2030.

„Choroby nowotworowe występujące w krajach rozwijających się, to zazwyczaj te nieuleczalne” – wynika z badań prowadzonych przez Fundację Lanca Armstronga.

Fundacja powstała w 1997 roku z inicjatywy Amerykanina, Lanca Armstronga, siedmiokrotnego  zwycięzcy wyścigu Tour de France. Trzydziesto siedmioletni kolarz wygrał również walkę z nowotworem jąder.

Według Fundacji, do końca tego roku na walkę z nowotworami zabraknie około 217 miliardów dolarów. Raport nawołuje do zwiększenia wysiłków  i nowych inwestycji mających na celu kontrolę i profilaktykę choroby nowotworowej. Naukowcy twierdzą, że należy zająć się problemem nie zważając nawet na obecny  na kryzys ekonomiczny.

Źródło:[url=http:// http://health.yahoo.com/news/afp/irelandhealthcancer_20090824165811.html] Health.yahoo.com[/url]

Zobacz także:

Gorąca herbata przyczyną raka przełyku i gardła

Zobacz również: Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?