Międzynarodowy Rok Wolontariatu

W 2011 r. obchodzona będzie 10. rocznica Międzynarodowego Roku Wolontariatu zorganizowanego przez ONZ. Europejski Rok Wolontariatu ma na celu uczczenie i wyróżnienie wolontariuszy i ich wkładu w rozwój społeczeństwa i opiekę nad nim. W związku z tym zorganizowano konkursy na logo i slogan całego przedsięwzięcia.

Zostaną one wykorzystane w oficjalnej promocji i materiałach informacyjnych. Organizatorzy Europejskiego Roku Wolontariatu są nieformalną grupą największych europejskich sieci NGO zainteresowanych wolontariatem, które zdecydowały się na współpracę przy promocji, lobbingu i organizacji tej imprezy.

Ta wspólna idea wolontariatu obecnie skupia wokół siebie 20 europejskich sieci z ponad 1500 stałych członków i i organizacji partnerskich z całej Europy. Konkurs skierowany jest do osób, które skończyły 18. rok życia. Uczestnicy konkursu do 18 września do godziny 12.00 mogą zgłaszać swoje prace do każdej kategorii – zarówno do logo, jak i sloganu. 

Komisja Europejska powołała zespół oceniający, który wybierze zwycięskie prace. Nominowani do wygranej zostaną zaproszeni do Brukseli na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się 16 grudnia br.

Źródło: KampanieSpoleczne.pl

Zobacz także:

Sport jest życiowy

Zobacz również: Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu Czy prezydent Francji powinien przestać biegać? Zdesperowani Brytyjczycy sprzedają swoje nerki, by spłacić hipotekę i długi Marsz wspierający walkę z Parkinsonem Planeta w potrzebie Nowe prawo aborcyjne w Hiszpanii Lekarze łamią zasadę poufności