Dowody na istnienie życia poza Ziemią

Naukowcy natknęli się na nowe dowody mogące świadczyć, o istnieniu życia poza Ziemią. Badania gwiezdnego pyłyu i gazów zebranych z komety o nazwie Wild 2 przez prom kosmiczny NASA w 2004 r. wykazały ślady obecności glicyny aminokwasu wchodzącego w skład białek. Odkrycie to może prowadzić do spekulacji na temat istnienia życia we wszechświecie.
Zdaniem czołowego astrobiologa NASA – Carla Pilchera wykrycie glicyny w komecie wspiera tezę, że podstawowe budulce życia są powszechne w kosmosie, a to z kolei wzmacnia argument o istnieniu życia we wszechświecie.
Powyższe odkrycie może świadczyć o tym, iż materialne elementy ludzkiego życia mogą pochodzić z kosmosu – twierdzi Jamie Elsila, główna autorka raportu opublikowanego w czasopiśmie Meteoritics and Planetary Science.

Nasze odkrycie wspiera teorię, która mówi, iż niektóre składniki życia zostały uformowane w kosmosie i poóźniej zostały dostarczone na Ziemię przez zderzenie komety czy meteorytu z naszą planetą – mówi dalej Elsila.

Dalsze analizy potwierdziły, iż wyryta glicyna nie była naniesiona przez zanieczyszczenie pochodzące z Ziemi.

Źródło: health24.com

Zobacz także:
Białka z alg mogą powstrzymać SARS

Odkryto gen depresji!

Algi mogą powstrzymać SARS

Zobacz również: Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu Czy prezydent Francji powinien przestać biegać? Zdesperowani Brytyjczycy sprzedają swoje nerki, by spłacić hipotekę i długi Marsz wspierający walkę z Parkinsonem Planeta w potrzebie Nowe prawo aborcyjne w Hiszpanii Lekarze łamią zasadę poufności