Diabetycy bardziej narażeni na choroby

Najnowsze badania ujawniają, że osoby chore na cukrzycę typu 2 często borykają się również z innymi zaburzeniami, takimi jak problemy z erekcją czy lęki przed poważniejszymi komplikacjami. 

W trakcie badań przeanalizowano dane dotyczące 2500 pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2. Okazało się, że prawie 25 proc. z nich boryka się z problemami dysfunkcji seksualnych, a co dziesiąty ma problemy ze wzrokiem. Większość badanych odczuwa także spore obawy związane z pojawieniem się kolejnych komplikacji, np. ataku serca. Każdego roku w Wielkiej Brytanii diagnozuje się 125 000 nowych przypadków cukrzycy. Najczęstszą jej odmianą jest właśnie cukrzyca typu 2. 

- Nie kochałam się z mężem od prawie dwóch lat. Ma to związek z przyjmowaniem przeze mnie określonych leków – mówi jedna z respondentek. - Jestem zła, że tak mało mówi się o problemach łóżkowych osób chorych na cukrzycę – dodaje. 

8 na 10 osób uczestniczących w badaniach obawia się ataku serca, wylewu czy trwałego uszkodzenia nerwów. To pokazuje, że diabetycy codziennie muszą borykać się z wieloma problemami i obawami.

Lekarze przypominają, że najważniejszymi zasadami, których należy przestrzegać przy cukrzycy, jest zdrowe odżywianie oraz codzienny monitoring poziomu glukozy we krwi. 

Źródło: BBC News

Zobacz także:

Dieta śródziemnomorska przeciw demencji
Czekolada zmniejsza ryzyko zawału serca

 

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych