Skuteczny lek na bóle migrenowe głowy

Na rynkach farmaceutycznych pojawił się nowy dożylny lek walczący z bólami migrenowymi głowy o nazwie Levadex. W trakcie badań klinicznych okazało się, że pacjenci, którzy przyjęli nowy lek, poczuli bardzo dużą ulgę w bólu i symptomach migreny, takich jak nudności czy nadwrażliwości na światło i dźwięk, w porównaniu z pacjentami biorącymi placebo. 

Nowy lek zaczął działać po 30 minutach od jego przyjęcia i utrzymywał w lepszej kondycji pacjentów do 48 godzin. Jak dotąd żadne skutki uboczne nie zostały wykryte. 

Główną zaletą tego leku jest duża skuteczność w dostawaniu się do organizmu dihydroergotaminy, która okazuje się skuteczniejsza od placebo i innych substytutów doustnych – mówią koordynatorzy przeprowadzający doświadczenia na nowym leku. 

Źródło: Health.yahoo

Zobacz także:

Do mózgu przez… powiekę
Placebo równie skuteczne jak operacja

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych