Otyłość, cukrzyca i zaburzenia psychiczne są coraz częstsze wśród dzieci w australijskiej Wiktorii.

W stanie Wiktoria w Australii otyłość, cukrzyca i zaburzenia psychiczne należą do głównych problemów zdrowotnych wśród dzieci, jak odnotowano w rządowym raporcie na ten temat.

Raport dotyczący roku 2008 zawiera informację, że w stanie Wiktoria gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na cukrzycę typu 1 – w roku 2000, wśród 100 000 dzieci chorych było aż 19, a w roku 2006 już 25. Średnio na 100 000 australijskich dzieci, 23 są chore na cukrzycę.

Za raportu może dowiedziec się również, że 71% dzieci jest aktywnych fizycznie na zalecanym poziomie, stosownie do swojego wieku. Jedna czwarta dzieci w wieku przedszkolnym i aż jedna trzecia dzieci po 12. roku życia ma nadwagę lub cierpi na otyłość.

Zarówno jeden jak i drugi problem częściej występuje wśród uczniów 6. i 8. klas, których rodzice są rdzennymi mieszkańcami Australii oraz tych, które w domu posługują się językiem innym niż angielski.

Zwrócono też uwagę na niepokojące dane związane ze zdrowiem psychicznym. Między 1996 a 2005 r. aż o 50% wzrosła liczba osób w wieku od 12 do 24 lat, które znalazły się w szpitalu z powodu samookaleczeń i prób samobójczych.
Wzrosła również liczba dzieci, które wymagały hospitalizacji z powodu anafilaksji (rodzaj reakcji alergicznej). W 2002 r. zanotowano 14 takich przypadków na 100 000 dzieci, a w 2006 r. ta liczba wynosiła już 25.

Autorzy dokumentu podkreślają jednak, że na przestrzeni ostatnich 50 lat stan zdrowia dzieci generalnie poprawił się.- Wśród dzieci wzrasta liczba zachorowań na cukrzycę, istotne stały się tematy zdrowia psychicznego i otyłości, ale za to wiele innych problemów ze zdrowiem przeszło do historii - czytamy w raporcie.

Źródło: Theage.com.au

Zobacz także:

Australia tyje i pije

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?