Pomyłki lekarskie są ukrywane

Szacuje się, że blisko 98 000 ludzi umiera co roku z powodu błędów medycznych, podaje  Institute of Medicine w swoim raporcie pt. „To Err Is Human”. Nie ma również rejestru takich błędów, przeciwko czemu zajadle występowała AMA i American Hospital Association.

Według szacunków ok. 2 miliony osób mogły uniknąć śmierci z powodu błędów lekarskich od 1993 r. W pewnym momencie należy zadać sobie pytanie, jak długo można pozwalać na ukrywanie błędów, jak dużo osób musi umrzeć, aby ten proceder się skończył? – pyta Arthur Levin, przewodniczący Center for Medical Consumers i autor raportu.

W niektórych stanach, choćby Washington, zgłaszanie takich przypadków jest prawnie uregulowane i obowiązkowe, ale jedna osoba w Departamencie Zdrowia, która się tym zajmuje, to zdecydowanie za mało, by efektywnie zajmować się tym problemem. Poza tym szpitale w obawie o utratę dobrej opinii często nie upubliczniają przypadków błędów medycznych.

Hearst przygotował swój raport w ramach cyklu „Dead By Mistake”, w który zaangażowanych jest 35 różnych gazet, telewizja, studenci Columbia University i inne osoby. Hearst podkreśla, że informacje, którymi dysponuje, nie były często wcześniej dostępne publicznie.

Źródło: Kaiserhealthnews.org

Zobacz także:

Ograniczeni lekarze

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Obalamy mity:

Wielorazowe torby - ekologiczne, ale czy zdrowe? Zwierzęta nie powodują wzrostu ryzyka alergii u małych dzieci Placebo - jak to właściwie działa? Dziecko moczy się w nocy? - nie wolno tego lekceważyć! E-papieros - elektroniczne oszustwo? Gimnastyka wzmacnia kości dorastających dziewczynek Dezinformacja na temat szkodliwości szczepionek jest groźna dla zdrowia dzieci! Kwas foliowy w ciąży - pomaga czy szkodzi? W ciąży również należy zapinać pasy bezpieczeństwa Nie potrzeba długich sesji, żeby medytacja pomogła walczyć z bólem Uwaga na SMS-y! Skąd się bierze agresja u dzieci? Antydepresanty działają natychmiast Stare leki przyszłością medycyny? Mity na temat AIDS Fakty i mity na temat zakażeń rotawirusowych Zielona herbata oddziałuje negatywnie na kości myszy Gronkowiec złocisty po raz drugi Zmiany klimatyczne zagrażają zdrowiu Czy będziemy żyć wiecznie? Alzheimer atakuje młodych ludzi? Wczesne infekcje wcale nie są dobre Obalamy mity na temat ciąży – curry nie przyspiesza porodu Mity o antykoncepcji wciąż żywe