Kobiety wychowują tak jak ich matki

Stwierdzenie „jaka matka, taka córka” potwierdza się, kiedy w grę wchodzi wychowywanie dzieci. Kobiety, bardziej niż mężczyźni, są skłonne wychowywać dzieci tak jak ich matki.

Badacze z Ohio State University przeprowadzili ankietę wśród 1133 młodych rodziców. Pytania dotyczyły m.in. tego, jak często w zeszłym tygodniu dali klapsa swoim dzieciom, ile razy ćwiczyli i zachęcali dziecko do aktywności fizycznej oraz jak często czytali dziecku w ostatnim miesiącu. Uczestnicy tej ankiety to dzieci osób, które brały udział w narodowej ankiecie w 1979 r.

Okazało się, że w kontekście wyżej wymienionych zachowań kobiety postępowały tak jak ich matki. U mężczyzn nie odnotowano takiego postępowania. Naukowcy byli zaskoczeni takim wynikiem. Oczekiwali, że mężczyźni, którzy wychowywani byli w latach 70. i 80. i otrzymywali dużo miłości i uwagi od swoich matek, będą bardziej skupieni na wychowywaniu własnych dzieci. Musimy się jeszcze wiele nauczyć o tym, jak mężczyźni uczą się rodzicielstwa – stwierdził Jonathan Vespa, współautor badań.

Badacze zauważyli także, że obecnie znacząco wzrosła ilość czasu, jaki rodzice poświęcają dzieciom na czytanie i aktywność fizyczną, mniej też jest klapsów.

Źródło: [url=http://health.yahoo.com/news/healthday/youngmomsfollowtheirmothersparentingstyle.html ]Heath.yahoo.com[/url]

Zobacz także:

Cięższe dzieci

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych