Udany przeszczep rzęs

Jedna z największych amerykańskich klinik chirurgicznych ogłosiła kilka dni temu, że dokonała udanego przeszczepu rzęs u 19-letniej dziewczyny mającej problemy z wypadającymi włosami.
 
W ciągu trwającej 4 godziny operacji – pionierskiej w Stanach Zjednoczonych – kosztującej ok. 3500 funtów cebulki włosów zostały pobrane z tyłu głowy nastolatki, a następnie wszczepione w powiekę. Przeszczepione rzęsy powinny się wzmocnić w ciągu 4–6 miesięcy od operacji, tyle bowiem czasu zajmie cebulkom przystosowanie się do nowego środowiska. – Operacja przeszczepu rzęs ma dość prostą procedurę, jest bezpieczna, a jej koszty są adekwatne do odniesionych korzyści. Co najważniejsze, może zmienić życie człowieka o 180 stopni – mówią chirurdzy biorący udział w operacji. 

Nastolatka, która została jej poddana, kompulsywnie wyrywała sobie włosy. Operacja być może odmieni jej życie. 

Źródło: IOL.co.nz

Zobacz także:

Szkła kontaktowe, które uwalniają leki
Naukowcy wszczepili zęby myszy

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologia:

Niedowidzącym pomagać będą cyber-okulary Testy prenatalne - ratunek czy przekleństwo? Czy POChP przestanie być chorobą nieuleczalną? Życie bez pulsu? - naukowcy sprawili, że to możliwe Co się dzieje w mózgu, kiedy tracimy przytomność? Magnetyzm zamiast aspiryny? Elektrody pomagają odzyskać zdolność ruchu Dwadzieścia jednostek krwi z jednej - prace nad sztuczną krwią trwają Project Lifesaver - bransoletka ratująca życie Komputer, który sam wzywa pomoc Morfologia z... płyty CD Test na ojcostwo dostępny już w aptekach Jest szansa na sztuczną siatkówkę... z plastiku Nowoczesny laser do błyskawicznej korekcji wzroku Badanie oddechu umożliwi diagnozę Odzyskać wzrok dzięki implantowi Kraków: naukowcy będą hodować komóki skóry Genetyka: jak wykryć raka zanim się pojawi? Inżynieria genetyczna może poprawić nasze IQ Koniec dializ? - opracowano wszczepialną sztuczną nerkę Krakowcy naukowcy opracowali super-wytrzymałe implanty Enzymem w zakażenia szpitalnym gronkowcem GMO wymyka się spod kontroli Palący papierosy robot pomoże w badaniach