Zdrowa sperma = dłuższe życie

Mężczyźni, których sperma jest zdrowsza, mogą żyć dłużej – taki wniosek płynie z badań doktor Tiny Kold Jansen i jej zespołu z University of Southern Denmark w Odense opublikowanych w magazynie „American Journal of Epidemiology”.
Im lepszej jakości jest sperma, tym dłuższej trwa życie mężczyzny – podkreśla Jansen. Mężczyźni, których nasienie nie jest idealne, powinni się przebadać.

W badaniach wzięło udział ponad 40 000 mężczyzn, którzy zagłosili się do Copenhagen Sperm Analysis Laboratory w latach 1963–2001. W trakcie badań nasienia okazało się, że wśród mężczyzn, których sperma zawierała 40 milionów plemników na mililitr, śmiertelność była niższa o 40% niż wśród tych, gdzie wartość ta wynosiła 10 milionów. Poza tym jeśli ruchomość plemników była w normie, ryzyko śmiertelności spadało o 54%. Odkryto również, że posiadanie dzieci sprzyja wydłużeniu życia, choć przy wysokiej jakości spermy nie ma to znaczącego wpływu.

Źródło: [url=http://www.health24.com/news/Fertility_problems/1–910,52001.asp ]Health24.com[/url]

Zobacz także:

Ukryta rola spermy
Codzienny seks najlepszy dla spermy

Zobacz również: Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych