Sport jest życiowy

Na orginalny pomysł promowania sportu wśród młodzieży wpadła organizacja KidSport BC, która z końcem lipca zainaugurowała kampanię pod hasłem „Sports Skills are Life Skills”. Na przykładzie 3 zabawnych spotów telewizyjnych pokazuje, jak ważny w życiu człowieka jest sport i choćby elementarne umiejętności w tej dziedzinie. 

— Wielu z nas dorastało, uprawiając sport. Jakkolwiek byśmy go nie traktowali – wyczynowo czy rozrywkowo – była to część naszego dzieciństwa. Doświadczenie współzawodnictwa i zwycięstwa ukształtowało nas takimi, jakimi dzisiaj jesteśmy – mówi Bart Given z KidSport.

- Niestety, nie wszystkie dzieci mają takie same doświadczenia – nie dlatego, że sport ich nie interesuje, ale raczej z powodu niskiej zamożności ich rodziców. Wierzymy, że nie ma żadnych finansowych barier, które uniemożliwiłyby dzieciom korzystanie z dobrodziejstw sportu - dodaje.

Kampania potrwa do końca sierpnia. 

Źródło: Kampaniespoleczne.pl

Zobacz także:
 
"Pozory mylą, dowód nie"
Kampania "Piłem — nie prowadzę"

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu Czy prezydent Francji powinien przestać biegać? Zdesperowani Brytyjczycy sprzedają swoje nerki, by spłacić hipotekę i długi Marsz wspierający walkę z Parkinsonem Planeta w potrzebie Nowe prawo aborcyjne w Hiszpanii Lekarze łamią zasadę poufności