Seks bez prezerwatywy lepszy dla psychiki

Osoby używające prezerwatyw były w gorszym stanie psychicznym niż te, które z nich zrezygnowały. Takie informacje podał profesor Stuart Brody z University of the West of Scotland in Paisley. Jego spostrzeżenia opierały się na badaniu 111 Portugalczyków i 99 kobiet, zapytanych o ich życie seksualne i samopoczucie psychiczne. Rezultaty pokazały, że używanie kondomów osłabia zdrowie psychiczne. Ci, którzy ich używali, częściej cierpieli z powodu depresji, myśli samobójczych i częściej byli psychicznie niedojrzali. Wyniki były takie same, niezależnie czy osoba była w stałym związku czy nie.
— Im częściej badani uprawiali seks bez zabezpieczenia, tym lepiej się czuli – podał profesor Brody w tekście zamieszczonym w „Archives of Sexual Behaviour”. – Wytłumaczeniem tego stanu rzeczy może być to, że używanie prezerwatyw blokuje wydzielanie antydepresantów i środków immunosupresyjnych w spermie, zmniejsza doznania i zakłóca poczucie intymności.

Badania profesora Brody’ego wywołują kontrowersje i to nie pierwszy już raz. Wcześniej ogłosił, że tylko seks
heteroseksualny poprawia stan zdrowia psychicznego i przynosi satysfakcję, przez co stowarzyszenia gejowskie zarzuciły mu głoszenie nienaukowych teorii.  Jednak Brody odżegnuje się od tego, że jego badania są powiązane z religią czy jakąś opcją polityczną.

Family Planning Association podkreśla, że używanie kondomów zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Poza tym jest to jedyna, obok sterylizacji, metoda antykoncepcji dla mężczyzn.

Źródło: Telegrapg.co.uk

Zobacz także:

Seks sprzyja depresji
Seks jest przyjemny

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks