Nietrzymanie moczu w czasie lekcji

Połowa wakacji jest już za nami – zbliża się rozpoczęcie roku, a wraz z nim w szkolnych ławkach zasiądą przedszkolaki. Jednak spora część z nich nie została nauczona przez rodziców, jak poprawnie korzystać z toalety. W związku z tym problemem Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców w Wielkiej Brytanii kilka dni temu opublikowało poradnik dla nauczycieli, którzy muszą radzić sobie z moczeniem się dzieci w czasie zajęć szkolnych.

— Problem ten jest coraz bardziej widoczny, ponieważ rodzice często nie mają czasu, aby nauczyć dzieci poprawnego korzystania z toalety. Dlatego wolą środek doraźny – pieluszki. Mimo tego, że dziecko jest wystarczająco duże, aby nauczyć go korzystania z toalety, rodzice wciąż zakładają mu pieluszki – twierdzą specjaliści. 

Oprócz wydanej niedawno książki zostaną przeprowadzone kursy dla nauczycieli i szkolnych pielęgniarek, jak powinni radzić sobie z tym problemem. - Osobiście uważam, że przedłużający się „okres pieluchowy” u dzieci sprawia, że dzieci obecnie czują się bardzo komfortowo w nowoczesnych pieluszkach, dlatego gdy załatwiają swoją potrzebę, wiadomość do mózgu o tym fakcie nie jest przekazywana – twierdzi jeden z autorów podręcznika. - W czasach gdy na rynkach rządziły pieluszki tetrowe, dzieci czuły się bardzo nieswojo i informacja do mózgu była przekazywana prawidłowo.

Źródło: UKfamily.co.uk

Zobacz także:

Poranne mdłości dobre dla IQ naszego dziecka
Amerykańskie dzieci nie są szczęśliwe

  

Zobacz również: Dlaczego warto mierzyć ciśnienie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?